Live

zobrazit nejnovější

31. 10. 2023 10:58

31. 10. 2023 09:57

Rychlá zpráva

messiFoto: Midjourney/CzechCrunch

Lionel Messi získal opět cenu pro nejlepšího fotbalistu, Zlatý míč vyhrál rekordně poosmé

Útočník Lionel Messi získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Šestatřicetiletý Argentinec vybojoval trofej poosmé, čímž vylepšil vlastní rekord. V 67. ročníku prestižní ankety předčil druhého Nora Erlinga Haalanda z Manchesteru City a třetího Francouze Kyliana Mbappého z Paris St. Germain. Pětinásobný vítěz Cristiano Ronaldo se poprvé od roku 2003 nevešel do třicetičlenné nominace. Nejlepší fotbalistkou roku byla vyhlášena španělská záložnice a světová šampionka Aitana Bonmatíová.

31. 10. 2023 09:10

31. 10. 2023 08:37

Rychlá zpráva

sundar-pichaiFoto: Google

Šéf Googlu Sundar Pichai vystoupil před antimonopolním soudem

Google jako výchozí vyhledávač pomáhá uživatele udržet u produktů firmy a je zcela zásadní pro jejich úspěch. V soudním procesu, který s internetovým kolosem vede americká vláda, to přiznal jeho šéf Sundar Pichai. Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že Google ročně nezákonně platil deset miliard dolarů výrobcům chytrých telefonů jako Apple či mobilním operátorům jako AT&T za to, že se stane výchozím vyhledávačem v jejich zařízeních. Google takovou interpretaci odmítá.

31. 10. 2023 08:15

31. 10. 2023 07:43

Rychlá zpráva

depositphotos_680475598_lFoto: Depositphoto

Španělská princezna Leonor dnes složí přísahu, aby se v budoucnu mohla stát královnou

Princezna Leonor, dědička španělského trůnu, starší dcera současného krále Felipeho VI. a královny Letizie, slaví osmnácté narozeniny. A podle tradice musí při dosažení plnoletosti složit přísahu věrnosti ústavě, což ji mimo jiné otevírá cestu, aby se stala panovnicí po svém otci. Podle další tradice nyní princezna také prochází vojenským výcvikem. Na slavnostním aktu v parlamentu dnes ale bude chybět řada politiků, kteří španělskou monarchii neuznávají.

31. 10. 2023 07:23

Rychlá zpráva

Netanjahu vyloučil mír s Hamásem, velvyslanec při OSN nosí žlutou hvězdu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl klid zbraní s Hamásem. Výzvy k příměří v Pásmu Gazy jsou podle něj požadavkem, aby se Izrael vzdal teroristické skupině. Počet kamionů s humanitární pomocí, které se od začátku nové války mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás dostaly do Pásma Gazy, vzrostl na 150 a izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan si na pondělní jednání Spojených národů připnul na klopu žlutou hvězdu a trval na tom, že ji bude hrdě nosit tak dlouho, dokud Rada bezpečnosti OSN neodsoudí útok hnutí Hamás na jeho zemi. Účastníkům setkání vytknul, že zapomněli, proč byla OSN před téměř 80 lety založená a připomněl utrpění Židů za druhé světové války.

31. 10. 2023 06:36

Rychlá zpráva

Tři čínští kosmonauti se po pěti měsících ve vesmíru vrátili na Zemi

Čínská vesmírná stanice Tchien-kung (Nebeský palác) má od minulého týdne novou posádku a ta původní je už bezpečně na Zemi. Tři kosmonauti dnes přistáli v návratové kapsli nedaleko kosmodromu Ťiou-čchüan v poušti Gobi. Všichni mají být v dobrém zdravotním stavu.

30. 10. 2023 21:14

Rychlá zpráva

Netanjahu odmítl výzvy k příměří

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyloučil klid zbraní s Hamásem. Výzvy k příměří v Pásmu Gazy jsou podle něj výzvou, aby se Izrael vzdal teroristické skupině. Na novinářský dotaz, zda vzhledem ke klesající podpoře od veřejnosti uvažuje o odstoupení, odpověděl, že „rezignovat“ by měl akorát Hamás. „Bible říká, že je čas k míru a je čas k válce. Toto je čas na válku, na válku za naši společnou budoucnost,“ dodal.

30. 10. 2023 20:34

Rychlá zpráva

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro MaxFoto: Apple

Majitelé nových iPhonů si stěžují na bezdrátové nabíječky ve vozech BMW

Už i Apple se začal zabývat množícím se počtem uživatelé iPhonů 15, kterým mají údajně bezdrátové nabíječky ve vozech BMW a modelu Supra od Toyoty vyřazovat NFC čipy v telefonech. Kvůli tomu pak nemohou skrze telefon platit, nebo se dostat do vozu. Celou situaci by měla vyřešit aktualizace, která přijde koncem roku.

30. 10. 2023 19:05

Rychlá zpráva

letiste-praha-vaclav-havel-airport-pragueFoto: Letiště Praha

Letiště Václava Havla nabídne v zimě spoj se 111 destinacemi

Z ruzyňského letiště budou v zimně létat spoje do 111 destinací. Jedná se o meziroční nárůst o čtvrtinu, kdy mezi nové destinace patří například Bilbao či Káhira. Dopravu bude zajišťovat 46 leteckých společností. Pro srovnání, v roce 2019 se v zimním letovém řádu létalo do 121 destinací světa.

30. 10. 2023 17:39

Rychlá zpráva

archer2Foto: Archer Aviation

Výrobce vzdušných taxíků Archer zahájil testování produkční verze svého letounu

Společnost Archer Aviation patří mezi nejnadějnější producenty tzv. vzdušných taxíků, tedy letounů schopných vertikálního vzletu i přistání. Nyní se pustila do vzdušného testování produkční verze svého letounu, který by chtěla uvést na trh v roce 2025.