Live

zobrazit nejnovější

30. 1. 2024 13:11

Rychlá zpráva

babis-prazakFoto: ANO 2011 / HC Sparta Praha / CzechCrunch

Pražákův Kaprain může převzít Mafru, Londu a Synthesii. Rozhodnutí antimonopolního úřadu je pravomocné

V pondělí nabylo právní moci rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o tom, že skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka může převzít ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše mediální skupinu Mafra, provozovatele rozhlasových stanic Londa a pardubickou chemičku Synthesia. Firmy prodej oznámily loni v září. Pražák koupí rozšiřuje svůj záběr v chemickém průmyslu, protože Kaprain vlastní ústeckou Spolchemii. Je také majitelem hokejové Sparty Praha. Antimonopolní úřad konstatoval, že prodejem Mafry a Londy Kaprainu nenastane na mediálním trhu změna, protože Pražákova skupina zatím v mediálním oboru nepůsobí. Podrobněji se ÚOHS zabýval situací v chemickém průmyslu, kde Kaprain působí prostřednictvím firem Spolchemie a Fortischem.

30. 1. 2024 12:49

Rychlá zpráva

2022_-_prius_plug-in_hybrid_8_0-minFoto: Toyota

Toyota vloni prodala rekordní počet aut a zůstala světovou jedničkou

Japonská automobilka minulý rok zvýšila prodeje o 7,2 procenta na 11,2 milionu vozů, což je podle agentury AFP nový světový rekord. Firma tak čtvrtým rokem za sebou zůstala největším prodejcem automobilů na světě před německým konkurentem Volkswagen.

30. 1. 2024 11:34

Rychlá zpráva

vapeFoto: CzechCrunch

Velká Británie chce od příštího roku zakázat jednorázové elektronické cigarety. Kouří je více dětí

Prodej elektronických cigaret, anglicky nazývaných vapes, chce britská vláda zakázat, protože v zemi v posledních letech počet jejich kuřáků mezi dětmi a mladistvými rozšířil dvojnásobně. Londýn chce také znemožnit propagaci všech e-cigaret mezi mládeží. Podle výzkumu neziskové organizace Action on Smoking and Health loni pravidelně či příležitostně kouřilo takové cigarety 7,6 procenta mladých mezi 11 a 17 lety. O tři roky dříve to bylo 4,1 procenta. Ministryně zdravotnictví Victoria Atkins řekla, že by návrh měl projít parlamentem ještě před letošními volbami a začít platit v příštím roce.

30. 1. 2024 11:13

Rychlá zpráva

Česká ekonomika loni podle Českého statistického úřadu meziročně klesla

Po nárůstu o 2,4 procenta z roku 2022 česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad. V závěrečném čtvrtletí  loňského roku podle něj hrubý domácí produkt klesl meziročně o 0,2 procenta, naopak oproti předchozímu kvartálu o 0,2 procenta vzrostl.

Český statistický úřad

30. 1. 2024 10:21

Rychlá zpráva

Čepro koupilo síť čerpacích stanic Robin Oil, přibyde mu 75 benzinových pump

Státní podnik Čepro koupil od podnikatele Jiřího Zoubka konkurenční síť čerpacích stanic Robin Oil, od níž získal 75 benzinových pump. Zařadí je do své sítě EuroOil, která tak bude nově mít celkem 285 stanic, což jí řadí na třetí místo v Česku. Cenu transakce společnost neuvedla, nedávno ji ovšem posvětil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

30. 1. 2024 09:16

30. 1. 2024 08:26

Rychlá zpráva

Kiwi.com a Ryanair urovnaly své spory, český vyhledávač může bez problémů nabízet letenky irské společnosti

Český prodejce letenek Kiwi.com uzavřel strategické partnerství s irským nízkonákladovým dopravcem Ryanair. K dohodě přistoupily poté, co se setkávaly u soudů nejen v Česku, ale například i ve Španělsku. Dosud byl Ryanair proti tomu, aby Kiwi.com nabízelo letenky na jeho lety přes svůj web, díky partnerství už je to možné.

30. 1. 2024 07:35

Rychlá zpráva

irobotFoto: iRobot

Amazon nakonec výrobce vysavačů Roomba nekoupí

Amazon zrušil plánovaný nákup společnosti iRobot, výrobce vysavačů Roomba, který měl vyjít na 1,4 miliardy dolarů a byl oznámen v roce 2022. Neprošel by totiž schválením evropského regulátora, který se obával, že by mohl omezit hospodářskou soutěž na trhu robotických vysavačů. iRobot v reakci na to propustí 31 procent zaměstnanců (kolem 350 lidí) a projde restrukturalizací, včetně odstoupení spoluzakladatele a CEO Colina Angleho.

30. 1. 2024 06:39

Rychlá zpráva

rytmusFoto: Mafia Records

Nadace Jaroslava Becka předala dětem nahrávací studio. Byli u toho i Rytmus a Mafia Records

Nadační fond Giving Back založil podnikatel a spoluzakladatel herní studia Beat Games Jaroslav Beck s cílem rozvíjet budoucí hudební talenty. Dalším místem, kde organizace ve spolupráci s Mafia Records předala kompletně vybavené hudební studio bylo Komunitní centrum v Ústí nad Labem. Předávaná hudební stanice zahrnuje iMac, profi sluchátka, midi klávesy, mikrofon, zvukovou kartu, akustickou stěnu a samozřejmě židli a stůl. „Máme radost, že se do projektu zapojila taková jména, jako jsou Mafia Records a Rytmus. Děti potřebují motivaci a myslím, že setkání s někým, koho obdivují, je k nezaplacení,“ řekla Markéta Krug manažerka projektu Giving Beck. A šéf Mafia Records Jiří Pikrt dodal: „Toto studio není pouze místem, kde se děti mohou seznámit s hudební tvorbou, ale i prostředím, kde mohou vyjádřit svou kreativitu a vášeň.”

29. 1. 2024 21:01

Doporučujeme

Co je to Palworld? Tedy kromě toho, že to je ta nejkontroverznější a nejúspěšnější hra posledních dní.

pika-pika

29. 1. 2024 20:02

29. 1. 2024 19:19

29. 1. 2024 18:18