Live

zobrazit nejnovější

28. 1. 2025 17:00

Rychlá zpráva

Boeing loni skončil ve ztrátě 11,8 miliardy USD, největší od roku 2020

Americký výrobce letecké techniky Boeing v loňském roce zaznamenal ztrátu ve výši 11,83 miliardy USD (285 miliard Kč). To je téměř pětinásobek loňské ztráty 2,24 miliardy USD (54 miliard Kč) a také nejhorší výsledek hospodaření firmy od krizového roku 2020.

28. 1. 2025 15:33

Rychlá zpráva

barefootFoto: Bosonožka

Barefootový e-shop Bosonožka loni prodal 130 tisíc párů bot, meziročně o třetinu více

Brněnský e-shop Bosonožka, který Zuzana Sovjáková Koubková rozběhla z paneláku, hlásí další podařený rok. Loni prodal bezmála 130 tisíc produktů s meziročním růstem o 30 procent, obrat mu pak rostl o 36 procent na 138 milionů korun. Letos už se e-shop chystá poprvé vykročit i za hranice Česka.

Neprodávanějšími značkami na e-shopu jsou Koel, Froddo a Beda. Během loňska ale Bosonožka do nabídky zařadila dalších jedenáct značek, mezi nejprestižnější patřily Altra a Tip Toey Joey. „Zisk světoznámé sportovní obuvi Altra do naší nabídky je velký úspěch, budeme přidávat další její modely. Podobně to platí o brazilské značce Tip Toey Joey, která je v Česku exkluzivně jen u Bosonožky,“ doplňuje Sovjáková Koubková.

28. 1. 2025 13:55

Rychlá zpráva

lentiamo_jiri_urban-minFoto: Lentiamo

E-shop s optikou Lentiamo rostl téměř o desetinu. Letos chce překonat miliardu

Český prodejce v segmentu péče o oči Lentiamo loni podle předběžných výsledků utržil 921 milionů korun a meziročně tak vyrostl o zhruba devět procent. „Nejvíce rostly kategorie dioptrických brýlí, brýlí na čtení i kontaktních čoček,“ hodnotí ředitel Jiří Urban. Nejméně se naopak dařilo v segmentech počítačových i slunečných brýlí.

Lentiamu se dařilo na většině zahraničních trhů, nejvíc v Rumunsku, Bulharsku, Řecku či Velké Británii. „Stabilně nás pak drží dobrý výkon trhů jako jsou Itálie, Česká republika, Slovensko, Německo a Rakousko. Méně se nám dařilo ve Švýcarsku, Dánsku a Nizozemí,“ říká Urban, jenž očekává, že letos se firmě podaří v obratu překonat miliardovou hranici.

28. 1. 2025 12:25

28. 1. 2025 11:00

28. 1. 2025 09:11

28. 1. 2025 08:04

Rychlá zpráva

Americký Senát schválil nového ministra financí Bessenta

Plénum amerického Senátu schválilo v noci na dnešek nového ministra financí. Funkci obsadí investor a miliardář Scott Bessent, kterého si vybral nový prezident Donald Trump, píší agentury. Bessenta podpořilo 68 senátorů, ve funkci ho tak podpořili i někteří demokraté. Proti hlasovalo 29 senátorů. Podle agentury AP bude jeho hlavním úkolem zavádět daňové škrty slibované Trumpem ve volební kampani, a současně držet na uzdě deficit federální vlády. Bessent je jediný homosexuál, který se hlásí ke své orientaci, v nové administrativě.

28. 1. 2025 07:04

Rychlá zpráva

google-pichaiFoto: Google/CzechCrunch

Google přejmenuje ve své mapové aplikaci Mexický záliv

Donald Trump začal konat a svět se mění k jeho obrazu, a to doslova. Google, šéf jehož matky Alphabet patřil mezi mocné byznysmeny, co přihlíželi inauguraci staronového amerického prezidenta, oznámil, že přejmenuje v mapové aplikaci Mexický záliv na Americký. Stane se tak, až bude nový název zaregistrován v americké databázi zeměpisných názvů. Mimo USA se budou zobrazovat oba názvy – Mexický i Americký záliv.

27. 1. 2025 21:02

Rychlá zpráva

rossmann2Foto: Rossmann

Rossmann v Česku zvýšil obrat o pětinu, investoval do rozšíření prodejen

Síť drogerií Rossmann loni v Česku zvýšila hrubý obrat o 20 procent na 7,8 miliardy korun a otevřela 24 nových prodejen. Do rozšíření a modernizace investovala 280 milionů korun, což je více než v předchozím roce, největším drogistickým řetězcem v u nás ale zůstává i nadále dm drogerie markt. Rossmann v Česku zaměstnává přes 1300 lidí a zvýšil jim mzdy o 7,5 procent.

27. 1. 2025 20:02

Rychlá zpráva

back-in-service-05Foto: Dominik Vojta

Simulátor pražského metra přijel do stanice Steam

Neobyčejná hra vývojáře Dominika Vojty o pražském metru Back in Service konečně vyšla na Steamu. Na nejpopulárnějším videoherním obchodě simulátor seženete za 15,79 eura, tedy zhruba 400 korun. Back in Service vychází v takzvaném předběžném přístupu, to znamená, že hra je plně hratelná, ale její vývoj – který zafinancovala i komunita na crowdfundingu téměř 700 tisíci korunami – a vylepšování stále probíhá.

27. 1. 2025 19:44

Doporučujeme

„Bez vzájemné podpory bychom to nikdy nedotáhli tak daleko.“

- Petr Borkovec o spolupráci s Radimem Lukešem