Live

zobrazit nejnovější

7. 7. 2023 08:10

7. 7. 2023 07:02

Rychlá zpráva

titanFoto: OceanGate

Firma OceanGate pozastavuje po zkáze ponorky Titan svou činnost

Společnost OceanGate Expeditions, která nabízela výlety k vraku Titaniku a při tom posledním na palubě její ponorky Titan zahynulo všech pět cestujících včetně zakladatele firmy Stocktona Rushe, oznámila, že pozastavuje veškerou svou činnost. Americká pobřežní stráž nedávno vylovila z oceánu zbytky ponorky pravděpodobně s lidskými pozůstatky. Vyšetřovatelé doufají, že bližší prozkoumání trosek pomůže objasnit příčinu neštěstí.

7. 7. 2023 06:40

Rychlá zpráva

Prezident Zelenskyj pokračuje v návštěvě Česka, potká se s premiérem a dalšími

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který včera dorazil do Česka a večer se setkal s prezidentem Petrem Pavlem a také nemocným ukrajinským chlapcem, jenž se tu léčí, dnes pokračuje ve svém plánovaném programu. V něm je jednání s premiérem Petrem Fialou a předsedy obou parlamentních komor, tedy Milošem Vystrčilem a Markétou Pekarovou Adamovou. Zelenskyj včera poděkoval za pomoc, kterou Česko Ukrajině poskytuje, a varoval před ruskou propagandou. Prezident Pavel uvedl, že Česko přispělo Ukrajině za dobu trvání plnohodnotné ruské invaze celkovou hodnotou 45 miliard korun.

6. 7. 2023 22:07

6. 7. 2023 20:28

6. 7. 2023 20:21

Rychlá zpráva

bitcoinxFoto: CC

Cena bitcoinu se dostala nad 31,5 tisíce dolarů, nejvíc za posledních 13 měsíců

Cena bitcoinu, nejrozšířenější kryptoměny světa, se dnes vyšplhala nad 31 500 dolarů, což je téměř 700 tisíc korun. A taky jeho 13měsíční maximum. K růstu, který bitcoin v posledních týdnech zažívá, nejvíce přispívají plány správců několika fondů, například BlackRocku, na vytvoření bitcoinového burzovně obchodovaného fondu ve Spojených státech.

6. 7. 2023 20:05

Rychlá zpráva

Letadlo s Volodymyrem Zelenským před chvílí přistálo v Praze

Z Letiště Václava Havla zamíří ukrajinský prezident na Pražský hrad, kde jsou od 18:55, kdy padlo informační embargo, v plném proudu přípravy na jeho příjezd a oficiální poctu, jíž se mu dostane. Zelenskyj přiletěl na palubě českého armádního speciálu, jímž většinou cestuje prezident republiky, na posledním úseku stroj doprovázely také dva gripeny.

6. 7. 2023 19:42

Doporučujeme

I když se o fotbal nezajímáte, z příběhu Zlatana Ibrahimoviće se můžete leccos přiučit.

6. 7. 2023 19:15

6. 7. 2023 18:22

Rychlá zpráva

Kontrolu nad mediálním impériem Silvia Berlusconiho budou mít jeho dvě nejstarší děti

Dvě nejstarší děti zesnulého italského expremiéra a magnáta Silvia Berlusconiho Marina a Pier Silvio budou mít společně většinový podíl v mediálním impériu Fininvest, které jejich otec během svého života vybudoval. V rodinném podniku oba už nyní zastávají vedoucí pozice a dohromady budou držet 53procentní podíl. Berlusconi měl pět dětí a ty už dříve v prohlášení uvedly, že žádný z akcionářů nebude mít nad Fininvestem celkovou individuální nepřímou kontrolu.

6. 7. 2023 17:17

Rychlá zpráva

ukrajinaFoto: Depositphotos

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má ještě dnes dorazit na návštěvu Česka

Volodymyr Zelenskyj nejspíš přiletí ve čtvrtek do Prahy a měl by se potkat s prezidentem Petrem Pavlem i premiérem Petrem Fialou. Návštěva ukrajinského prezidenta, o kterou díky jeho postoji vůči ruské agresi mají zájem představitelé snad celého západního světa, byla před veřejností do poslední chvíle utajovaná. Jako první o ní napsala zahraniční agentura AP, čeští novináři o ní sice údajně věděli, ale pro zachování bezpečnosti mlčeli. Paradoxně ve chvíli, kdy zprávu zveřejnila i česká média, ji AP jako nepotvrzenou stornovala. Do Sofie, hlavního města Bulharska, kde byl Zelenskyj na návštěvě, dnes zamířil český armádní speciál. Oficiální místa ale zatím jeho návštěvu v Česku nepotvrdila.

6. 7. 2023 16:43

Rychlá zpráva

BP investuje do firmy, která přeměňuje komunální a zemědělský odpad na lodní palivo

WasteFuel je začínající kalifornská firma, její příslib, že zvládne přeměňovat komunální a zemědělský odpad na udržitelnou energii včetně biometanolu pro lodní dopravu, ale zlákal britský ropný gigant BP. Ten do ní vloží vloží deset milionů dolarů. Metanol je totiž jedním z hlavních kandidátů na náhradu lodního paliva vyráběného z ropy, na kterém je v současnosti závislá světová obchodní flotila.

6. 7. 2023 14:50