Live

zobrazit nejnovější

27. 2. 2024 07:08

Rychlá zpráva

V Disney se mění vedení, končí jeden z dlouholetých šéfů ve filmovém oddělení

Ze zábavního kolosu Disney, který se v poslední době potýká s jedním neúspěchem za druhým, odchází Sean Bailey. Ten patnáct let působil ve vedení sekce Motion Picture Production a má za sebou několik úspěšných zářezů, firma je ale kvůli neuskopojivé návštěvnosti a vůbec výsledkům svých nejnovějších projektů pod tlakem investorů. Ve vedení proto dochází k nejedné změně. Bailey nyní sám rezignoval a na jeho místo nastoupí David Greenbaum.

26. 2. 2024 21:00

Doporučujeme

Pouto mezi Českem a Spojenými státy nikdy nebylo silnější, říká americký velvyslanec v Česku Bijan Sabet v rozhovoru pro podcast Crunch s Čestmírem Strakatým

26. 2. 2024 20:00

Rychlá zpráva

Holešovice a Letnou propojí nový průchod určený pro pěší a cyklisty

Brownfield v Bubnech-Zátorech dostane nový asfaltový chodník určený pro pěší a cyklisty. Díky nové komunikaci, která by měla být realizována do konce léta, se výrazně zkrátí cesta mezi Holešovicemi a Letnou. Součástí bude i průchod pod modernizovanou železniční tratí.

26. 2. 2024 18:00

Rychlá zpráva

lenovo-transparentFoto: Lenovo

Společnost Lenovo představila notebook s průhlednou obrazovkou

Největší výrobce počítačů na světě, společnost Lenovo, ukázala prototyp notebooku s průhlednou obrazovkou. Technologie je v některých ohledech podobná rozšířené realitě, kdy se digitální obsah překrývá s reálným světem. Firma prototyp představila na veletrhu bezdrátových technologií MWC a zatím neplánuje zařízení prodávat.

26. 2. 2024 15:58

Rychlá zpráva

Zemřel britský bankéř Jacob Rothschild. Finančníkovi a filantropovi bylo 87 let

Ve věku 87 let zemřel britský finančník Jacob Rothschild, vysoce postavený člen jedné z nejznámějších bankovních dynastií v Evropě. Rothschild se narodil v roce 1936 v Británii. Kariéru zahájil v rodinné bance NM Rothschild & Sons a v roce 1963 spoluzaložil společnost J Rothschild Assurance, která nyní funguje pod názvem St James’s Place. Mimo jiné založil investiční fond RIT Capital Partners a platil za jednoho z největších kulturních filantropů v Británii. Bankovní rodina Rothschildů má kořeny ve Frankfurtu nad Mohanem v 18. století. Odtud se různí členové rodiny stěhovali do měst po celé Evropě a budovali v nich bankovní podniky.

26. 2. 2024 15:00

Rychlá zpráva

electric-scenicFoto: Renault

Evropským Autem roku 2024 byl zvolen Renualt Scenic, který se proměnil na elektrické SUV

Evropským Autem roku se stalo plně elektrické SUV Renault Scenic E-Tech. Těsně porazilo BMW řady 5. Vítěze vybralo šest desítek novinářů zaměřených na automobilové odvětví z více než dvaceti zemí.

26. 2. 2024 13:30

Rychlá zpráva

house-of-the-dragon-hbo-fantasy-game-of-thrones-1Reprofoto: HBO Max/YouTube

Nový spinoff Hry o trůny zná datum vydání. The Hedge Knight přicválá v roce 2025

Generální ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav představil nové detaily o připravovaném spinoffu Hry o trůny. Game of Thrones: A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight by měl na HBO dorazit v roce 2025. Jeho děj bude vycházet z knižního díla Rytíř Sedmi království.

26. 2. 2024 12:30

Rychlá zpráva

slim-japonsko2Reprofoto: YouTube/JAXA

Japonská sonda opět volá domů. Na Měsíci přečkala lunární noc a nečekaně obnovila spojení se Zemí

Lunární modul SLIM, který v lednu na Měsíc poslala japonská vesmírná agentura JAXA, obnovil své spojení se Zemí. Stalo se tak po lunární noci, tedy období extrémně nízkých teplot, na které sonda nebyla stavěna. Spojení se sondou bylo ztraceno přibližně před týdnem poté, co se převrátila.

26. 2. 2024 12:00

Rychlá zpráva

Češi v loňském roce spotřebovali nejméně plynu od roku 1992

Celkem spotřebovali 6,76 miliardy metrů krychlových plynu, což představuje meziroční pokles o 10,4 procenta. Spotřebu v loňském roce nejvýrazněji omezily domácnosti. Drtivá většina plynu přitekla do ČR přes Německo, asi osm procent pak tvořil plyn zřejmě z Ruska.

26. 2. 2024 10:28

Rychlá zpráva

swift_1Foto: Depositphotos

Londýnské Muzeum královny Viktorie a prince Alberta chce najmout fanouška Taylor Swift

Popkulturu nezastavíš! A jelikož s dobou chce jít i jedno z největších londýnských muzeí, to které ve svém názvu odkazuje na královnu Viktorii a prince Alberta a jež se zaměřuje na umění a design, tak hledá do řad svých zaměstnanců někoho ze Swifties. Tedy oddaného a hlavně znalého fanouška Taylor Swift, který by mu pomohl fenomén této americké zpěvačky správně pochopit i uchopit.

26. 2. 2024 09:10