Tabletky Flow Nutrition si fanda biohackingu Ondřej Fryc našel sám. Teď do nich také investuje

Fond Reflex Capital miliony korun podpořil výrobce doplňků stravy Flow Nutrition, loni firma vyrostla trojnásobně.

Peter BrejčákPeter Brejčák

ondrej-fryc-boxed-24-min

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Ondřej Fryc, zakladatel fondu Reflex Capital

0Zobrazit komentáře

Přírodní doplňky stravy, které pomáhají například soustředění, lepšímu výkonu či spánku. České Flow Nutrition hlásí, že poptávka právě po takových produktech rychle roste. A aby ji stíhalo uspokojovat, rozšiřuje výrobu i tým. A také uzavřelo investici, kterou mu poskytl venture kapitálový fond Reflex Capital zakladatele Ondřeje Fryce.

Zainvestovaný startup: Flow Nutrition (dříve Mindflow)

Kdo investuje: Reflex Capital zakladatele Ondřeje Fryce

Kolik a v jakém kole: Startup to nekomentuje, podle odhadu CzechCrunche šlo dohromady již o více než 10 milionů korun.

Co startup dělá: Přírodní doplňky stravy, loni představil například také sportovní řadu s dvanácti novými produkty. Kromě toho cílí i  na optimalizaci trávení či na podporu vnitřního zdraví i vnější krásy. Zaměřil se také na specifické potřeby biohackerů, a to uvedením kategorie čistých látek.

flow-nutrition-2-min

Foto: Flow Nutrition

Zakladatel Flow Nutrition Jakub Chvosta

Sídlo startupu: Jablonec nad Nisou, působí ale po celém Česku

Zakladatelé: Zakladatel Jakub Chvosta vystudoval výrobu a syntézu léčiv na pražské VŠCHT, později se přidal jako produktový developer Matěj Krupčík, bývalý reprezentant v biatlonu a biohacker.

Jak je startup velký: V roce 2023 dosáhl obratu ve výši 17,3 milionu korun s meziročním růstem o 279 procent. Tým startupu tvoří dvacet lidí.

Proč je to zajímavé: „Jsem fanda biohackingu a doplňky stravy od Flow Nutrition jsem si sám našel, jejich složení má světové parametry,“ komentuje investor Ondřej Fryc z Reflex Capitalu.

Na co startup plánuje využít investici: Na další vývoj a zkvalitňování produktů, expanzi a vylepšení zákaznické zkušenosti včetně modelu předplatného a personalizace produktu.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym