Live

zobrazit nejnovější

9. 11. 2023 06:18

Rychlá zpráva

Virgin Galactic propustí pětinu lidí

Společnost zaměřená na vesmírnou turistiku Virgin Galactic Holdings miliardáře Richarda Bransona propustí 185 zaměstnanců, což odpovídá zhruba 18 procentům její pracovní síly. Důvodem je snaha o snížení nákladů, uvedla firma. „Snižování nákladů je pro společnosti jako Virgin Galactic, které se potýkají s problémy, jediným způsobem, jak se dostat z tohoto ekonomického cyklu – na ty, kteří taková opatření nepřijmou, čeká vlna bankrotů,“ uvedl zakladatel a generální ředitel investiční společnosti Fortuna Investments Justus Parmar.

8. 11. 2023 21:38

Rychlá zpráva

Cate BlanchettFoto: Evropský parlament

Cate Blanchett promluvila o migraci v europarlamentu

Hollywoodská herečka Cate Blanchett, známá z Pána prstenů nebo naposledy z dramatu Tár, vystoupila s projevem v Evropském parlamentu. Coby velvyslankyně dobré vůle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky vyzvala Evropskou unii, aby se zaměřila na ochranu vysídlených uprchlíků a odmítla „nebezpečné mýty“ o migraci.

8. 11. 2023 20:49

8. 11. 2023 19:56

Rychlá zpráva

Konsolidační balíček prošel Senátem, na stůl míří k prezidentovi

Senát schválil vládní konsolidační balíček, který má pomoci zlepšit stav státního rozpočtu v příštích dvou letech celkem až o 150 miliard korun. Soubor hlavně daňových změn nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. Pokud by chtěl balíček vetovat, má na to lhůtu 15 dní. Prezident už dříve vládní snahu o konsolidaci veřejných financí uvítal.

8. 11. 2023 19:21

8. 11. 2023 18:32

Rychlá zpráva

Izrael zničil 130 tunelů Hamásu

Izraelské pozemní síly hlásí, že v Pásmu Gazy zničily už 130 tunelů radikálů z Hamásu. Organizace tyto tunely využívá k přepadům vojáků. Izrael ale zároveň má podle vyjádření obavy, že vojenské operace by mohly dál ohrozit rukojmí, kteří jsou pravděpodobně drženi právě v tunelech.

8. 11. 2023 17:39

8. 11. 2023 16:21

Doporučujeme

„Léčba se ‚vyplatí‘ nejen proto, že vrátí člověku zdraví, ale taky šetří peníze zdravotnímu systému. V dlouhodobém měřítku je genová terapie vlastně finančně výhodnější.“

- molekulární biolog Michal Šmída

Čtěte dále

8. 11. 2023 15:28

Rychlá zpráva

Ať se EU začne s Ukrajinou bavit o členství, navrhla Evropská komise

Evropská komise doporučila zahájit přístupová jednání s Ukrajinou. Po zasedání komise to oznámila její šéfka Ursula von der Leyenová, která ocenila reformy, jež Kyjev podniká například v oblasti justice i boje proti korupci. Návrh unijní exekutivy budou nicméně ještě muset na svém prosincovém summitu jednomyslně schválit prezidenti a premiéři všech zemí EU. Zároveň komise doporučila zahájit jednání i s Moldavskem a Bosnou.

8. 11. 2023 14:29

Rychlá zpráva

wingsFoto: Red Bull

Otevírají se registrace na globální běh, který dává vozíčkářům křídla

Zkraje května se tradičně běží celosvětový charitativní běh ze série Wings for Life World Run. Jeho smyslem je pomoct vybrat peníze na podporu výzkumu a léčby poranění míchy. Letos se globální akce, která se odehrává vždy v městech většiny kontinentů, konala v neděli 7. května, v roce 2024 to bude v neděli 5. května. A právě dnes se spustila možnost zaregistrovat se, abyste dostali upozornění, jakmile bude jasné, kdy a kde se ve vašem okolí bude nějaký Wings for Life běh pořádat. Oficiálním partnerem akce, u jejíhož vzniku byl mimo jiné zakladatel Red Bullu, je česká skupina Allwyn z impéria Karla Komárka.

8. 11. 2023 13:26

8. 11. 2023 12:41

Rychlá zpráva

IT skupina Etnetera výrazně navýšila obrat, zisk ji ale mírně klesl

Skupině Etnetera Group, která působí v oblasti digitální transformace a technologií, oznámila solidní hospodářské výsledky za fiskální rok 2022/2023. Nekonsolidovaný obrat narostl ze 426 na 591 milionů korun, přičemž provozní zisk mírně klesl ze 48 na 47 milionů korun, a to díky investicím do rozvoje portfolia služeb a vzniku nových subjektů. Skupina firem s českým zázemím, která operuje i na mezinárodních trzích, se zaměřila na rozvoj své AI divize, buduje vlastní e-commerce platformu či oddělení zaměřené na mobilní služby. Mezi její klienty patří korporace jako Škoda Auto, ČSOB nebo Komerční banka.

8. 11. 2023 11:36

8. 11. 2023 10:27

Rychlá zpráva

Panelový důmFoto: Depositphotos

Ceny bytů dále klesly, nejvíc se propadly ty malé v panelácích a severní Morava

Ve třetím kvartále roku 2023 spadly meziročně ceny bytů o 6,2 procenta, takže se už čtyři čtvrtletí se vzdalují od svého vrcholu. U rodinných domů se zlevňování po půlroce zastavilo a v meziročním porovnání byly ceny výše o 1,4 procenta. Vyplývá to z pravidelného šetření finanční skupiny ČSOB. Nejhlubší propad má Moravskoslezský kraj, což je dáno i velkým zastoupením prodejů panelových bytů na velkých sídlištích. Ceny bytů v Praze šly dolů rychlejším tempem než ve Středočeském kraji. „Očekáváme, že se v následujícím období budou ceny bytů stabilizovat, ale možná se už i blížíme k bodu obratu. Oproti předcházejícímu čtvrtletí vzrostl zájem o bytové jednotky typu 3+1 a 3+kk, jejichž ceny klesaly nejpomaleji. Nejvíce ze všech kategorií bytů klesly ceny malých bytů 1+1, což je netypické, protože dříve tomu bylo spíše naopak,“ říká Martin Vašek, generální ředitel Hypoteční banky.