Live

zobrazit nejnovější

9. 9. 2023 15:32

9. 9. 2023 14:09

9. 9. 2023 12:37

9. 9. 2023 11:30

Doporučujeme

„Hráči mi píšou, že se naučili, jak se starat o byznys, jak vyjednávat. A že to využívají i při svém skutečném podnikání.“

- Patrik Beck, slovenský vývojář a autor Sim Companies

Čtěte dále

9. 9. 2023 10:10

Rychlá zpráva

V Holešovicích můžete dnes ochutnat pivo s příchutí sušenky nebo manga

V sedmé pražské části, konkrétně v Holešovicích, včera začala dvoudenní pivní přehlídka Nomad Beer Festival. Dnes tedy končí, do večera ale má co nabídnout. Jde o třetí ročník festivalu takzvaných létajících pivovarů a návštěvníci a něm mohou ochutnat piva, na něž běžně jen tak nenarazí. Nabízejí je většinou nadšenci, kteří nemají vlastní výrobnu a na vaření piva si pronajímají kapacity klasických podniků. Letos se akce 25 producentů.

9. 9. 2023 09:04

Rychlá zpráva

Počet mrtvých po zemětřesení v Maroku už přesáhl šest stovek, bylo nejsilnější za poslední století

Počet obětí zemětřesení v Maroku vzrostl na 632, dalších 329 lidí je zraněných. Předchozí údaj 296 mrtvých se vztahoval k místní druhé hodině ranní (03:00 SELČ). Podle marockého Národního geofyzikálního institutu byly otřesy v Maroku v pátek pozdě večer nejsilnější za století, svědkové hovoří o zřícených budovách ve městě Marrákeš, které patří ke známým turistickým destinacím. Nejzasaženější jsou podle médií horské oblasti v centrálním Maroku.

9. 9. 2023 08:27

Rychlá zpráva

everything-everywhereReprofoto: A24/YouTube

Michelle Yeohová z Všechno, všude, najednou bude členkou Mezinárodního olympijského výboru

Malajsijská oscarová herečka Michelle Yeohová je jedním z osmi lidí, kteří se stanou novými členy Mezinárodního olympijského výboru. Schválit to musí jeho říjnové zasedání, to je ale považované jen za formalitu. Yeohová má za sebou role v bondovce Zítřek nikdy neumírá či v oscarovém dramatu Tygr a drak. Letos manželka bývalého šéfa mezinárodní automobilové federace Jeana Todta získala cenu Akademie za nejlepší ženský výkon v hlavní roli ve filmu Všechno, všude, najednou. Mezinárodní olympijský výbor má aktuálně 99 pozvaných členů, Česko zastupuje prezident Českého olympijského výboru a podnikatel Jiří Kejval.

9. 9. 2023 07:17

9. 9. 2023 06:15

8. 9. 2023 20:00

Rychlá zpráva

h2flyFoto: H2FLY

H2FLY dokončil první pilotovaný let elektrického letadla na kapalný vodík

Německý vývojář vodíkových a elektrických pohonných systémů pro letadla se sídlem ve Stuttgartu, dnes oznámil, že úspěšně dokončil první pilotovaný let elektrického letadla poháněného kapalným vodíkem na světě. Tým H2FLY absolvoval čtyři lety, přičemž jeden trval přes tři hodiny.

8. 9. 2023 19:39

Doporučujeme

Pozoruhodná kariéra Karolíny Mrozkové zahrnuje módní přehlídky pro slavné značky, prestižní světové školy i startupový svět investic. Poslechněte si příběh o tom, jak se tak trochu náhodou stala topmodelkou, která pracovala pro Chanel či Karla Lagerfelda, do toho stihla vystudovat prestižní americkou školu a následně se z módních přehlídek vydala do nelítostného světa peněz.

8. 9. 2023 18:36

Rychlá zpráva

Grindr opustila téměř polovina zaměstnanců. Důvodem je zavedení povinnosti chodit do kanceláře

Seznamovací aplikaci pro LGBT+ komunitu Grindr opustila téměř polovina zaměstnanců poté, co po nich vedení začalo vyžadovat fyzickou přítomnost v nových kancelářích, a to nejméně dvakrát týdně. Podle zaměstnanců se ze strany vedení jedná o pomstu za nedávné založení odborů. Firma však tvrdí, že rozhodnutí pramení ze snahy zvýšit produktivitu a spolupráci v týmu.

8. 9. 2023 18:06

Rychlá zpráva

Na pražském Ďáblickém hřbitově začali jako první v republice s ekologickým pohřbíváním

Na pražském Ďáblickém hřbitově bylo dnes slavnostně zprovozněno první ekologické pohřebiště v Česku. Zemřelí zde budou ukládání do ekologických rakví, a náhrobní kameny vystřídají jen jednoduché dřevěné destičky ze jmény. Kapacita lučního hřbitova je 350 míst, je zde však možnost jej rozšířit. Projekt navazuje na les vzpomínek na Ďáblickém hřbitově, kde jsou urny pohřbívány ke stromům a na místě jsou pouze štítky.