Pracovala v továrně na pružiny, teď ji zná celý internet. Kdo je Hawk Tuah Girl a co se stalo oné noci?

Jediný přisprostlý výrok a mladé dívce se obrátil život naruby. Hailey Welch se přes noc stala hvězdou internetu a rozhodla se toho využít.

hawk-tuah

Foto: Tim & Dee TV

Hailey Welch při rozhovoru, který z ní přes noc udělal celebritu

0Zobrazit komentáře

Stačila jedna noc, jediný flám a pár slov na kameru, aby znal Hailey Welch celý internet. Že vám její jméno nic neříká? A co její přezdívka Hawk Tuah Girl? Kdo alespoň občas používá sociální sítě, a především TikTok, nejspíš se už chytil. Někoho by mohlo napadnout, že Welchová po své odpovědi na otázku, co přivádí muže k šílenství, nyní raději chodí kanály. Opak je ale pravdou. Doslova přes noc nabyté slávy si užívá a začala na ní i vydělávat.

Na country festival CMA Fest v Nashvillu vyrazila Welchová coby naprosto neznámá dívka, z něj se však vrátila jako internetová celebrita. Nic z toho by se nestalo, kdyby ji cestu nezkřížili tvůrci kanálu Tim & Dee TV, kteří pokládají náhodným lidem na ulici nejrůznější otázky. A aby měli sledovanost, často se jedná o otázky na tělo týkající se sexu.

Video s Hailey Welch, které je ke zhlédnutí na YouTube, mohlo být jen dalším z mnoha, která má Tim & Dee TV na svém kanálu. Nicméně spojení bezprostřednosti třiadvacetileté dívky s peprným dotazem dalo vzniknout videu, respektive hlášce, kterou nyní lidé nosí i na kloboucích.

Welchová se stala virální senzací díky části videa, ve které odpovídá na dotaz, po čem podle ní muži v posteli šílí. Welchová bez rozpaků přišla s odpovědí „You gotta give ‚em that ‚hawk tuah‘ and spit on that thang.“ Ve volném překladu do češtiny by tedy její odpověď mohla znít „Musíš nabrat sliny a na tu ‚věc‘ plivnout.“ Welchová používá anglického citoslovce Hawk Tuah, které by se dalo přirovnat k našim citoslovcům chrr, flus. Uznáváme, že se nejedná o příliš inteligentní humor, nicméně internet nic takového ani nepotřebuje.

Záběrů Welchové se okamžitě chytli tvůrci nejrůznějších memů a vtipných videí, její „hawk tuah“ začali remixovat do známých hudebních hitů a označovat ji za ženu, která spojuje národy. Všichni se začali ptát: „Kdo je ta dívka?“ A spolu s tím začaly přicházet i nejrůznější spekulace. Podle jedné měla Welchová podepsat smlouvu s hollywoodskou talentovou agenturou, podle další zase měla být za svou odpověď vyhozena z práce. Některé spekulace ji označovaly za učitelku, další za dceru kazatele.

Welchová však zůstávala v ústraní, až do momentu, kdy se ukázala na podiu při vystoupení hvězdy country hudby Zacha Bryana v Nashvillu, kde si s ním zazpívala jeho hit Revival. Před tímto vystoupením navíc dala rozhovor do podcastu Plan Bri Uncut, ve kterém se více rozhovořila o tom, jak ji ona noc změnila život.

Hailey Welchová uvedla na pravou míru, že není ani učitelka, ani dcera kazatele, ale pracovala v továrně na pružiny v rodném městě Belfast v Tennessee. Odmítla také, že by ji vyhodili z práce, prý skončila sama v momentě, kdy se z videa stal hit. Za svůj výrok se rozhodně nestydí a prý i doma přijali celou věc s humorem. „Myslí si, že je to vtipné. Ví, jak jsem nepředvídatelná. Tentokrát to bylo náhodou na kameru,“ řekla v podcastu.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Welchová na své slávě začala i vydělávat. Navázala totiž spolupráci s výrobcem klobouků a kšiltovek Fathead Threads. Spolu dali dohromady merch v podobě klobouků s jejím výrokem, kterých se mělo prodat již na dva tisíce. Největší zájem byl o podepsanou verzi za 50 dolarů, tedy přibližně 1 200 korun. Podle odhadů měl prodej klobouků vynést přibližně 65 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun. Kolik z této částky připadl Welchové, není jisté, nicméně podle majitele kloboukárny podíl dostala.

Třiadvacetiletá influencerka má nyní v plánu zapracovat na svém zviditelnění i mimo internet. Chce navštěvovat nejrůznější podcasty a mít další vystoupení před živým publikem. Zároveň uvedla, že by chtěla vykročit ze stínu své hlášky, která podle ní byla myšlena pouze ve vtipu.

Češi, národ módních expertů. Podívejte se, proč je letošní olympijská kolekce tou nejoriginálnější

Přinášíme vám přehled nástupových olympijských kolekcí, které česká reprezentace nosila na předchozích letních a zimních hrách.

Filip HouskaFilip Houska

olympics

Foto: olympijskytym.cz / CzechCrunch

Srovnání olympijských nástupových kolekcí z Česka

0Zobrazit komentáře

Česká reprezentace už za pár týdnů bude prožívat další velký sportovní svátek. A protože jde o událost světových rozměrů, na kterou budou upřeny zraky milionů lidí, musí na ní zazářit. Ne však jen sportovně, ale také tím, jak se odprezentuje na slavnostním ceremoniálu, který v případě letní olympiády v Paříži proběhne na řece Seině. Nástupová kolekce oblečení opět vyvolala rozporuplné reakce a část veřejnosti ji takříkajíc počesku odsoudila. Obstojí mezi předchozími?

Je nepsaným pravidlem, že se každé dva roky, co se ven dostane olympijský úbor českých sportovců a sportovkyň, rozpoutá debata o tom, jak jeho návrháři nemají vkus. A je jedno, jestli jde o kolekci, ve které bude výběr soutěžit, nebo o outfit, v němž se představí na bujaré zahajovací olympijské události. Zatímco oblečení z první škatulky příliš originality nepřineslo, edice pro nástup je podstatně odvážnější a nápaditější.

Co se stalo pak, se dalo čekat. Český národ se na sociálních sítích rozdělil na dva tábory s hlubokou znalostí aktuálních módních trendů, satirik TMBK vyrobil pár vtipných koláží, z vlajkového pláště se najednou stal župan a lidé jaksi zapomněli, že národní barvy nemusí být vždy poskládané do stylu národní vlajky. Český internet rázem začal žít dílem, které mladý český návrhář Jan Černý vymyslel. A samozřejmě přišly i vzpomínky.

nastupovka-1

Přečtěte si takéV tomto odvážném oblečení jedou Češi na olympiádu v PařížiOriginální, odvážné, národní. Podívejte se, v čem Češi slavnostně nastoupí na olympiádu v Paříži

Letošní nástupová kolekce, ve které se český výběr poprvé představí 26. července na zahájení, je asi první za posledních minimálně čtrnáct let, ve které sportovci a sportovkyně skutečně budou moci vystoupit z davu jinak zpravidla konzervativních kusů oblečení z minulých her, zimních i letních. Možná snad s výjimkou té, v níž dorazili v roce 2012 do Londýna (ehm, holínky). A přesně to byl záměr.

Vzhledem k tomu, že se Černý často inspiruje prémiovou streetwearovou módou s prvky utažené elegance, má i jeho nový projekt nádech, který se vedle všeho ostatního vymyká. Ostatně posuďte sami – níže vám přinášíme přehled kolekcí, ve kterých česká reprezentace nastupovala na předchozích letních a zimních olympiádách. A pak si položte otázku, jestli ta aktuální skutečně není… nejoriginálnější.


Peking, Čína (2022)


Tokio, Japonsko (2020)


Pchjongčchang, Jižní Korea (2018)


Rio de Janeiro, Brazílie (2016)


Soči, Rusko (2014)


Londýn, Anglie (2012)


Vancouver, Kanada (2010)


Paříž, Francie (2024)