V Amazing Places loni zprostředkovali rezervace v hodnotě 40 milionů. Nově nabízí i Bali
Nejen ubytování v Česku, ale nově také v Polsku nebo až na Bali. Aktivity Amazing Places se rozšiřují, roubenky ale Čechy jen tak neomrzí.
Portál Amazing Places vznikl téměř před dekádou jako místo inspirace. V září 2021 ale získal i prodejní rozměr, jelikož začal prodávat volné kapacity partnerských ubytování. Za loňský rok zprostředkoval celkem 5 216 rezervací v hodnotě téměř 40 milionů korun, a to napříč všemi typy ubytovacích kapacit – od butikových hotelů přes penziony v různých koutech Česka či stylové chalupy a roubenky až po kempování na vysoké noze známé jako glamping. Firma zároveň stále výrazněji vykračuje i za české hranice, a to až do dálných krajin. Nově přibylo v nabídce Bali, v plánu je ale i Austrálie nebo Karibik.
Češi utrácejí za trávení času na hezkých místech i v době krizí a nejistot. Alespoň to ukazuje zkušenost portálu Amazing Places, na kterém se aktuálně nachází 469 partnerských ubytování. Číslo postupně rostlo v čase, k největšímu skoku pak došlo během pandemie covidu – mezi roky 2020 a 2022 se vzhledem k velkému zájmu po cestování napříč Českem jejich počet zdvojnásobil z 210 na 410.
Podle ředitele Amazing Places Václava Vítka za to může český turistický ruch vděčit jednak financím, které byli lidé schopni během pandemie nastřádat. A také díky tomu, že když trávili večery doma, čerpali inspiraci na sociálních sítích ze zahraničí a po rozvolnění opatření si chtěli dopřát. „Vidíme také, že i v současné krizové době stále roste průměrná cena rezervace. Zároveň si naši sledující vybírají luxusní hotely a objekty, které nejsou vůbec levné,“ říká Vítek.
Loni se průměrná cena za rezervaci vyšplhala na 7 800 korun, aktuálně stoupla už na 8 290 korun. Dlouhodobě nejvíce táhnou kategorie cestování ve dvou, případně ve skupinách – tyto dva segmenty tvoří asi 70 procent veškerých nákupů na webu Amazing Places. Co se typů ubytování týče, trendy se v průběhu posledních několika let zásadně nemění. Nejvíce táhnou chalupy, roubenky a také glamping.
„Ukazuje se, že jsme skutečně národem chalupářů a chatařů. I proto chystáme samostatný projekt Kouzelné chaloupky, jehož spuštění je naplánováno na konec letošního roku – chceme v jeho rámci vypíchnout taková ubytování, která jsou vážně skvělá, nad průměrem. Velmi táhne i glamping, neochvějný trend. Osobně jsem myslel, že půjde trochu dolů, ale stále roste. V Česku je takových ubytování ohromné množství, takže se z nás stává taková středoevropská glampingová velmoc,“ dodává Vítek.