Perka, tvrdá konkurence pro Paypal a Square?

Michal PtáčekMichal Ptáček

perka
0Zobrazit komentáře

Není pochyb o tom, že trh mobilních plateb obecně je nový zlatý a důl a z tohoto obrovského koláče si chce každý něco ukrojit. Nejvýraznější dvojici v podobě firem Paypal a Square chce nyní konkurovat třetí do party a není to rozhodně žádné ořezávatko.

Jedná se o službu Perka, založenou v březnu roku 2011 a fungující na principu odměňování zákazníků stylem: „Kupte si 10 kusů a dostanete jeden zdarma nebo čím více nás budete navštěvovat tím zajímavější odměny dostanete“. Tu nyní koupil největší americký zpracovatel kreditních karet First Company za nezveřejněnou částku. (Techcrunch uvádí, že částka by se mohla pohybovat něco málo pod hranicí 34 milionu dolarů).

Perka, která působí v 50 amerických státech a která od angel investorů za dva roky existence získala na americké poměry extrémně nízkou částku, konkrétně 1 milion dolarů, nadále zůstane pod vedením původního zakladatele Alana Chunga, jehož hlavním úkolem bude službu více zaintegrovat do giganta, kterým First Data bezesporu je.

Zajímavostí je, že přes First Data se ročně proženou transakce ve výši 1 trilionu amerických dolarů a dá se tak z jeho strany očekávat masivní podpora.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym