Český startup September Projects vstupuje na britský trh s mobilními platbami

Michal PtáčekMichal Ptáček

app
0Zobrazit komentáře

Zhruba 250 londýnských podniků začne během léta přijímat platby prostřednictvím platformy Dingo, která jako jedna z prvních na světě používá technologii iBeacon. Ta využívá bluetooth vysílače k přesnému zaměření polohy telefonu a Apple ji představil v loňském roce na WWDC, jako náhradu za nepříliš úspěšný systém NFC. Letos na jaře pak oznámil plán na nasazení bluetooth vysílačů i největší hráč na trhu mobilních plateb, PayPal.

Dingo tak bude jedním z prvních systémů, které tuto technologii využívají. Platformu by měl podpořit také jeden za tří nějvětších výrobců iBeaconů, polská společnost Kontakt.io.

Skylock 2

Přečtěte si takéSkylock…chytrý zámek na kolo, který během chvíle vybral 50 tisíc dolarů. Mobilní appku si vzali na starost čeští uLikeITSkylock…chytrý zámek na kolo, který během chvíle vybral 50 tisíc dolarů. Mobilní appku si vzali na starost čeští uLikeIT

Dingo platby nebudou dostupné všude, ale jen ve čtvrtích a městech, které používají tzv. lokální měny. První z nich bude komunita několika tisíc lidí z londýnské čtvrti Brixton, kde od roku 2009 používají Brixtonskou Libru (B£), Dingo by pak mělo postupně sloužit více provozovatelům lokálních měn v Británii i Evropě. Čeští vývojáři si tak chtějí na malých trzích ověřit hodnotu produktu a na podzim představit větší řešení pro běžné uživatele. Kromě lokálních měn by se mohly Dingo platby objevit také na některém z letních festivalů v ČR.

Za projektem jinak stojí pětičlenné studio September Projects (web v přípravě), které vzniklo letos na jaře spojením vývojářů z jabloneckého Play Ragtime, s lidmi stojícími za společností Unit a Sofa. Na vývoji se tak podílí například i mobilní vývojář Jiří (Jura) Ibl, mimochodem určitě jeden z nejschopnějších lidí, které jsem na české tech scéně poznal. První prvotinou týmu je pak nedávno vydaná experimentální aplikace Happy.