Chytrý robot Lucy, další geniální gadget do vaší domácnosti

Michal PtáčekMichal Ptáček

1
0Zobrazit komentáře

Jedním z nejlukrativnějších technologických oborů blízké budoucnosti, bude jednoznačně výroba zařízení pro chytrou domácnost. Přesvědčit se o tom můžeme v podstatě už nyní jak na straně prodejců (například Alza nedávno zavedla speciální kategorii s názvem SmartHome), tak na straně výrobců, bombardujících nás chytrými gadgety, snažíc se vylepšit náš stále pohodlnější život. Jedním z těch, který má šanci opravdu prorazit, je určitě i projekt jménem Lucy.

20150105210807-wheelys_p1

Přečtěte si takéNaprosto geniální! Tohle high-tech kolo umožní komukoliv si otevřít vlastní kavárnuNaprosto geniální! Tohle high-tech kolo umožní komukoliv si otevřít vlastní kavárnu

Jedná se o inteligentní zařízení, které má jednu zásadní vlastnost. Dokáže osvětlit místa v bytě, domě, v kanceláři nebo na zahradě dle přání majitele. Vše funguje díky průhledné vrstvě, pod kterou je umístěné inteligentní zrcadlo, schopné díky algoritmům a napojení na síť fotosenzorů sledovat pohyb slunce v průběhu dne a následně díky tomu přirozeně a přesně osvětlit místo, které si přejete.

Zařízení je navíc přenosné, nevyžaduje žádnou instalaci a je poháněno solárně, takže si nemusíte dělat starost se zapojením do elektřiny.

Cena je stanovena na 300 dolarů, avšak momentálně je možné Lucy na oficiálním webu předobjednat za akčních 150 dolarů.

lucy
Jednoduchá ukázka toho, jak zařízení funguje

Diskuze (0)

Novinka

Anonym