Nintendo má nového CEO!

Michal PtáčekMichal Ptáček

mario
0Zobrazit komentáře

Jsou to přibližně dva měsíce, co ve věku pouhých 55 letech z důvodu rakovinu tragicky zemřel Satoru Iwata, který byl 13 let CEO legendární společnosti Nintendo, která dala světu herní pecky jako Super Mario Bros, Donkey Kong, Zelda, Pokemon a desítky dalších.

mainImage-850×468

Přečtěte si takéUnikátní cestovní bunda to s 206 miliony korun dotáhla na čtvrtý nejvíce financovaný projekt KickstarteruUnikátní cestovní bunda to s 206 miliony korun dotáhla na čtvrtý nejvíce financovaný projekt Kickstarteru

Ačkoliv byl Satoru Iwata, který mimochodem dříve působil jako programátor, nejen mezi fanoušky Nintenda velmi populární, je samozřejmě potřeba jít dál a cílem japonské herní společnosti, tak bylo najít v rozumném termínu jeho nástupce. Tím se nyní stává 65 letý Tatsumi Kimishima, který se podílel například na tvorbě série Pokemon a následně také vedl americkou pobočku Nintenda.

Uvidíme, jak se mu bude v následujících letech dařit, jelikož Nintendo už delší dobu prochází těžkými časy, když tržby společnosti už 6 let po sobě radikálně klesají.

mario
Zesnulý Satoru Iwata

foto: david_a_lea/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym