23letý vývojář Googlu nechtěl utrácet za bydlení v San Franciscu. Žije proto v tomto náklaďáku

0Zobrazit komentáře

Pokud alespoň trochu sledujete situaci ohledně bydlení v San Franciscu, pravděpodobně vám nemohl uniknout fakt, který trápí stále více obyvatel tohoto města. A to neustále rostoucí hodnoty nemovitostí, které například ceny za pronájem bytů tlačí v posledních letech do absurdních čísel. Tento problém pociťuje stále více lidí a ušetřeni ho nejsou ani jinak velmi dobře placení vývojáři působící ve firmách jako Google, Apple, Facebook a podobně (orientačně zhruba 100 tisíc dolarů ročně).

Nejlevnější bydlení za 2 000 dolarů měsíčně

Jedním z nich je i 23letý vývojář vystupující na internetu anonymně pod jménem Brandon. Ten se nechtěl smířit s faktem, že nejlevnější bydlení, které v San Franciscu sežene, ho vyjde na zhruba 2 000 dolarů měsíčně (přibližně 50 tisíc korun), a proto si za ušetřených 10 tisíc dolarů, tedy přibližně 245 tisíc korun, koupil nákladní Ford z roku 2006, který si lehce upravil tak, aby v něm mohl bydlet. Ačkoliv se to může zdát jako šílený nápad, Brandon si toto rozhodnutí nemůže vynachválit, o což se pravidelně dělí na svém blogu.

ipad-h

Přečtěte si takéDuet Display: geniální aplikace, která vám umožní používat iPad jako druhý monitorDuet Display: geniální aplikace, která vám umožní používat iPad jako druhý monitor

Jídlo, sprcha nebo fitko? O vše se postará Google

Náklaďák o rozloze 128 čtverečních stop, totiž používá vesměs jen na přespání, jelikož veškeré další věci včetně sprchy, fitness centra a jídla, mu zajištuje Google prostřednictvím nonstop přístupu do svého kampusu. Díky tomu, že Brandon není nucen platit elektřinu, je tak jeho jediným nákladem pojištění, které ho vyjde na přibližně 121 dolarů měsíčně. Zajímavá je pak pro Brandona i úspora časová. Jeho náklaďák je totiž zaparkovaný jen několik desítek metrů od Google kampusu a Brandon je tak denně ušetřen i velmi častých dopravních kolon.

Studentská půjčka

Jeho plánem samozřejmě není takhle žít napořád. Jedním z důvodů, který ho vedl k rozhodnutí žít v nákladáku, totiž byla i studentská půjčka ve výši přibližně 24 tisíc dolarů. Tu se mu však díky jeho skromnému stylu života podařilo za poslední měsíce snížit na zhruba 16 tisíc dolarů, s tím, že očekává, že do 6 měsíců by ji měl tímto tempem splatit celou.

google-2

google-3

park-2

park4-

foto: FROMINSIDETHEBOX.COM

Diskuze (0)

Novinka

Anonym