Jeden z největších konkurentů Spotify a Apple Music zkrachoval. Odkoupí ho Pandora

rdio
0Zobrazit komentáře

Streaming hudby a filmů je tvrdá hra – přesvědčil se o tom i obr jako Netflix, který musel díky zvyšujícím se nákladům nedávno zvýšit ceny svého měsíčního předplatného, stejně jako Spotify nebo Apple Music, které v záplavě konkurence musí neustále pumpovat další peníze do vývoje a do rozšiřování nabídky hudby. Jenže tihle hráči s takovým pumpováním problémy nemají.

Kdežto jedna z vůbec prvních opravdu uživatelsky příjemných streaming služeb s názvem Rdio, která přišla těsně po Spotify, takový nápor nezvládla. I přes 125 milionů dolarů od investorů nedokázala zastavit konec, který byl po letech stagnace očekáván. Nasvědčoval tomu i fakt, že prodloužila možnost poslechu zdarma na PC až na 6 měsíců a snížila nejlevnější měsíční plán na necelé 4 dolary, tedy ani ne 100 Kč.

chronos1

Přečtěte si takéTahle vychytávka udělá z vašich běžných hodinek za pár korun chytré zařízeníTahle vychytávka udělá z vašich běžných hodinek za pár korun chytré zařízení

V rámci chystaného uzavření, které bylo včera oficiálně oznámeno a naplánováno na budoucí týdny, byla zároveň ohlášena akvizice většiny technologií, které Rdio používalo, a které směřují do rukou dalšího streaming hráče Pandora za celkovou cenu 75 milionů dolarů v hotovosti, v přepočtu asi 1,9 miliard korun. Novinky by se měly ale prý projevit až v druhé polovině příštího roku.

Pandora se totiž dostala do potíží s licencováním obsahu, který nyní není dostupný ve většině států mimo USA a Kanadu, takže potřebovala získat zbraň, prostřednictvím které může s legislativou bojovat. Zároveň se bude snažit přetáhnout i klíčové talenty, kteří mají nebo měli Rdio na starosti. Částečný vývoj v Rdio bude ještě několik týdnů pokračovat a pak se služba plynule ukončí.

Je to už druhá větší akvizice, kterou Pandora v poslední době realizovala. V říjnu ohlásila nákup startupu Ticketfly, který si pořídila za 450 milionů dolarů, tedy 11,4 miliardy korun. Ticketfly slouží k jednoduchému nákupu lístků na živé koncerty.

Foto: Presskit

Tenhle spoluzakladatel Facebooku věnoval v přepočtu 253 milionů Kč na revoluční léčbu cukrovky

Michal PtáčekMichal Ptáček

sean
0Zobrazit komentáře

Jeden z nejznámějších internetových podnikatelů a miliardářů Sean Parker, který spoluzaložil hudební aplikaci Napster a především sociální síť Facebook (ve filmu The Social Network Parkera ztvárnil herec a zpěvák Justin Timberlake), je znám pro svoji zálibu v podporování různých výzkumů a nadací. A potvrdil to i tentokrát.

Tenhle chlapík, jehož jmění se odhaduje na 3 miliardy amerických dolarů, totiž právě věnoval 10 milionů dolarů (v přepočtu přibližně 253 milionů korun!) na výzkum cukrovku 1.typu. Příjemcem finančního daru je pak doktor Jeff Bluestone a jeho tým, kteří se na kalifornské univerzitě v San Franciscu snaží najít fungující typ léčby za pomoci geneticky modifikovaných buněk.

websummit3

Přečtěte si takéPodrobná reportáž z Web Summitu, největší tech konference na světě – 1. částPodrobná reportáž z Web Summitu, největší tech konference na světě – 1. část

„Ještě před 10 lety se toto vše zdálo jak totální science fiction. Nyní jsme však díky využívání genetiky, buněčné terapie a lepšímu chápání imunitního systému, v tomto směru na vrcholu revoluce“, řekl Parker

vaisovi

Přečtěte si takéMám klid na duši, ne stres, říká developer. O firmu se stará synMám klid na duši a žádný stres, říká otec developer. Firmu řídí syn, chystají projekty za 10 miliard

V případě Seana Parkera jinak rozhodně nejde o jediný finanční dar, který je využit na podobné účely. Například nedávno věnoval 4,5 milionů dolarů na výzkum malárie, no a samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho vlastní nadaci: Parker Foundation, do které sám vložil neuvěřitelných 600 milionů dolarů.

foto: Sean Parker