ArcaBoard: revoluční levitující prkno je tady!

Michal PtáčekMichal Ptáček

hover-3
0Zobrazit komentáře

Je tomu nějaký čas, co japonská automobila Lexus představila unikátní, s automobily ne zrovna související projekt v podobě levitujícího hoverboardu, který způsobil poprask mezi technologickými nadšenci po celém světě. Tento „skateboard“ je totiž schopen se na principu magnetické levitace vznášet nad zemí a to díky zabudovaným kryostatům, které jsou tvořeny supervodivým materiálem ponořeným v kapalném dusíku při -197 °C.

danny

Přečtěte si takéČeská značka Danny P. míří do oficiálního amerického obchodu AppluČeská značka Danny P. míří do oficiálního amerického obchodu Applu

Tahle super vychytávka má však jeden háček. Aby hoverboard od Lexusu fungoval tak jak má, je nutné jej používat ve speciálně upraveném skateparku, jehož povrch je osazen magnety.

Tento fakt zřejmě nevyhovoval tvůrcům projektu ArcaBoard, který rovněž vytvořili levitující „prkno“ ovšem s jedním velmi podstatným rozdílem. To jejich totiž díky 36 elektrickým větrákům (celkem 272 koňských sil) zvládá vznášení na jakémkoliv povrchu, jak ostatně ukazuje oficiální video. Dalším výhodou je pak zabudovaná stabilizace, která údajně z ArcaBoardu dělá naprosto jednoduchý a bezpečný stroj pro ovládání.

Pokud máte dostatek peněz a nevadí vám poněkud komické vizuální zpracování, Arcaboard si můžete předobjednat už teď za cenu 19,900 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 489 tisíc Kč.

hover-3
hover-4
hover-3
hover-2

Zakladatel Pirate Bay vytvořil zařízení, které okrádá hudební průmysl o 10 milionů dolarů denně

peter-sunde
0Zobrazit komentáře

Peter Sunde, spoluzakladatel jednoho z největších semenišť pirátského obsahu Pirate Bay, které vždy fungovalo v rámci své torrentové povahy jako prostředník mezi sdílenými a stahovanými daty přímo mezi uživateli, vymyslel zajímavou věcičku, kterou by rád dokázal, jak neuvěřitelně absurdní je výpočet ztrát, které vzniknou hudebnímu průmyslu z ilegálně stahovaných dat.

Zařízení, které dostalo název Kopimashin vytvoří během jedné sekundy přes 100 kopií určité skladby, která se nachází na internetu, stáhne jí a znovu smaže. Takto to opakuje každou vteřinu po 24 hodin denně a vezmeme-li v potaz průměrnou cenu počítanou za jedno stažení u protipirátských organizací – přijde každý den hudební průmysl až o 10 milionů dolarů, tedy přes 246 milionů korun.

displej

Přečtěte si takéApple v laboratořích vyvíjí zcela nový typ displejeApple v laboratořích vyvíjí zcela nový typ displeje

copy-of-dejvice-catering

Přečtěte si takéSnaží se byznys skloubit s mateřstvím. Tady jsou její čtyři tipyVybudovala mentoringový byznys, teď se ho snaží skloubit s mateřstvím. Sepsala čtyři tipy, jak na to

Na zařízení, která má na sobě jen jednoduchý LCD display s několika písmeny a čísly se navíc přímo počítá jak počet stažení, tak potencionální ztráta. Samozřejmě jde ale jen o testovací projekt, nikoliv něco, co by mělo přímo hudební průmysl poškodit. Zhruba 12 plánovaných vyrobených kusů bude k vidění na několika výstavách po celém světě a později několik kusů i k prodeji.

Uvidíme, jaké bude mít nakonec takový projekt následky, protože Sunde je právě v podmínce, jejíž porušení by znamenalo až rok vězení, především ve spojistosti s Pirate Bay. Na druhou stranu se prý podle TorrentFreak svým pokusem pravděpodobně dostane i do Guinessovy knihy rekordů.

kopimashin