Chatovací aplikace Line nyní podporuje konferenční hovory až 200 lidí najednou

Michal BenatzkyMichal Benatzky

line
0Zobrazit komentáře

Z ne příliš známé aplikace Line, která je určená zejména pro mobilní chatování, se díky jednomu rozhodnutí rázem stal poměrné vážný soupeř pro giganty jako Skype nebo Facebook Messenger. Line totiž nedávno oznámil, že začne podporovat konferenční hovory až pro 200 lidí v jedné konverzaci.

Aplikace, kterou využijí zejména byznysmeni čí rozvětvené rodiny je už nyní dostupná na platformách Android, iOS a Windows, přičemž v brzké době by měla přijít také podpora pro Mac. Zajímavostí však je, že Line spouští novinku nejprve mimo své domovské Japonsko. Dvousethlavých konferenčních hovorů se zatím nedočkají ani uživatelé v Thajsku nebo na Taiwanu, což jsou pro Line nejdůležitější trhy.

polymail

Přečtěte si takéPopulární a podle mnohých aktuálně nejlepší emailová aplikace Polymail míří na iPhonePopulární a podle mnohých aktuálně nejlepší emailová aplikace Polymail míří na iPhone

Místo toho se však novinky dočkají téměř všechny ostatní země světa, což je samozřejmě pro nás v Evropě dobrá zpráva. Line odstartoval svou kariéru v roce 2011, kdy se jeho tvůrci pokusili vytvořit aplikaci podobnou tehdy ještě samostatnému WhatsAppu. Od té doby si Line získal na 600 milionů uživatelů ve 200 zemích světa, informuje VentureBeat.

Firma se také pokusila expandovat například na trh mobilních plateb.  Většina prozatímních uživatelů však stále pochází z Východní Asie. Podpora masivních konferenčních hovorů by však z této nenápadné aplikace mohla učinit oblíbený globální nástroj.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym