Tvůrce mikropočítaře, kterého se prodalo 8 milionů kusů, přichází s novým modelem

rap
0Zobrazit komentáře

Představte si to, potřebujete na běžné nebo i profesionální využití počítač, ale nechcete utrácet jak minimálně tisíce korun, tak nechcete přenášet větší zařízení, z kterého stejně využijete jen minimum. Od toho jsou tu mikropočítače, které si speciálně od firmy Raspberry pod označením Pi získali na enormní pozornosti po tom, co jejich kousek se čtyřjádrovým procesorem, gigabytovou ram pamětí nebo cortex-A7 grafickým čipem uveřejnili za cenu u nás nepřevyšující 1100 Kč.

Právě modelu s označením Raspberry Pi 2 se prodalo neuvěřitelných 8 milionů kusů po celém světě, takže na to navázala ještě nízkonákladová verze Raspberry Zero, která nestojí ani desetinu a nabízí 1GHz procesor, 512MB RAM, slot na MicroSD, Micro-USB nebo mini-HDMI výstup.

ruggie

Přečtěte si takéTenhle chytrý budík vám zaručí, že už se po jeho zazvonění do postele nevrátíteTenhle chytrý budík vám zaručí, že už se po jeho zazvonění do postele nevrátíte

V rámci oslavy tříletého výročí Pi 2 se společnost rozhodla, že připraví pro zákazníky překvapení a tak za stejnou cenu vydává nejnovější model s označením Pi 3, který disponuje kromě standardního vybavení z předchozího modelu navíc 1,2 GHz čtyřjádrovým procesorem, integrovanou Wi-Fi nebo Bluetoothem.

Díky tomuto upgradu by tak tento miniaturní počítač mohl dosahovat zhruba 10x většího výkonu. To vše za téměř totožnou 35 dolarů, tedy asi 870 Kč, u nás je pak novinka o něco dražší a vychází na zhruba 1240 Kč.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym