Jmění zakladatele Amazonu, Jeffa Bezose, se rozrostlo za pouhé 3 měsíce o 18 miliard dolarů

bezos
0Zobrazit komentáře

Pravděpodobně ani není třeba představovat zakladatele jednoho z nejpokročilejších a nejúspěšnějších internetových obchodů na světě – Amazonu, Jeffa Bezose. Ten ve svých 52 letech již 12 rokem vede společnost, která dosahuje hodnoty 332 miliard dolarů, tedy více než 7,8 bilionů korun. A kromě své pozice CEO v ní stále drží přesně 17,6 %.

Co je ale zajímavější, je fakt, že hodnota jeho akcií pouze během posledních 3 měsíců poskočila o takřka 18 miliard dolarů, více než 425 miliard korun, když se předvčerejškem uzavřela cena jedné akcie na 703,02 dolarech, s únorovými 482 dolary na akcii. Celkový majetek ve formě akcií tak Bezosovi narostl ze 40 na přibližně 58 miliard dolarů.

tesla

Přečtěte si takéTesla bude podle Elona Muska už brzy vyrábět milion elektroaut ročněTesla bude podle Elona Muska už brzy vyrábět milion elektroaut ročně

Pokud bychom to počítali do detailu, zjistíme, že hodinová mzda Jeffa Bezosa v tomto období relativně činila 8,3 milionů dolarů za hodinu a kolem 200 milionů dolarů za celý den. Je samozřejmě velmi nepravděpodobné, že by Jeff z prodeje akcií vynášel větší částku napřímo, protože by při jakémkoliv miliardovém prodeji šla hodnota akcií prudce dolů.

Bezos je zároveň známý tím, že své peníze využívá k dalším, mnohdy pro Zemi přínosnějším, účelům. Průběžně konkuruje SpaceX Elona Muska ve svém vlastním meziplanetárním výzkumu a vývoji raket, přenášejících náklad a v budoucnu potencionálně i lidi. V rámci své nadace přišpěl částkou 2,5 milionů dolarů na podporu manželství stejného pohlaví, desítky milionů na výzkum rakoviny a kromě jiného investoval přes 42 milionů na vývoj hodin, které by měly vydržet deset tisíc let.