Google dokončil práce na podvodním kabelu, který přinese 60 terabitovou konektivitu

Jakub KotisJakub Kotis

google_2
0Zobrazit komentáře

Devět tisíc kilometrů dlouhý transatlantický podvodní kabel, známý také jako FASTER, je dnešním dnem připraven k použití. Projekt Google, na kterém úspěšně spolupracoval s China Mobile International, China Telecom Global nebo SingTel stál 300 milionů dolarů a jeho úkolem je spojení Spojených států s Japonskem. Řešení vyrobené společností NEC začíná v Oregonu a končí v japonských oblastech Mie a Chiba.

Budování nové 60Tbps (terabitů za sekundu) datové cesty bylo oznámeno v srpnu 2014 a dokončeno přesně podle plánů, tedy v druhé čtvrtině tohoto roku. Kabel složený z šesti párů optických vláken má sloužit jako podpora ke zvyšujícímu se provozu mezi Severní Amerikou a Asií a má zajistit uspokojení zvyšujících se požadavků na cloudové služby a streamování obsahu.

spacex

Přečtěte si takéYouTuber si vytvořil vlastní zmenšeninu rakety Falcon 9 od SpaceX a na videu s ní přistálYouTuber si vytvořil vlastní zmenšeninu rakety Falcon 9 od SpaceX a na videu s ní přistál

Dokončení projektu tak potvrzuje, že Google má víc než dost peněz na to, aby financoval svoji závislost na zrychlování služeb a připojení, ze které může čerpat každý. Urs Hölzle, víceprezident technické infrastruktury Google potvrzuje:

Společnost do tohoto projektu investuje, jelikož naše služby mohou být rychlé a spolehlivé jen v případě, že bude existovat perfektní síťová infrastruktura, která je zvládne.

faster

Diskuze (0)

Novinka

Anonym