Češi získali stovky tisíc a vytvořili originální batoh, na který se je možné kdykoliv posadit

Filip HouskaFilip Houska

0823_3
0Zobrazit komentáře

Ne nadarmo se říká, že nejlepší nápady vznikají z vlastní zkušenosti. To může potvrdit i podnikatel Roman Hudeček, který se svými syny založil rodinný startup BAGOBAGO, specializující se na výrobu batohů, díky nimž není nutné vyhledávat nejbližší místo pro sezení. Disponují totiž jistou skládací stoličkou, která umožňuje sezení přímo na batohu.

Nápad k vytvoření se zrodil v mysli otce rodiny a reaguje na aktuální problémy s nedostatkem míst k odpočinku. Po zapojení českých designerů, výrobních kapacit a expertů na ortopedickou stránku užitnosti spolu se svými třemi syny Michalem, Petrem a Ondřejem navrhl produkt, který má sloužit nejen jako klasický batoh, ale zároveň jako stolička. Tím vznikla firma, jejíž unikátní produkt nasbíral na crowdwfundingové platformě Hithit přes 217 tisíc korun z požadovaných 120 tisíc.

0819_1x

Přečtěte si takéThe Superbook: novinka, která udělá za pár tisíc ze smartphonu plnohodnotný notebookThe Superbook: novinka, která udělá za pár tisíc ze smartphonu plnohodnotný notebook

Batoh, který od roku 2012 drží originální patent, jako takový má nádech elegantního a zároveň sportovního vzhledu, což je doplněno o několik různých kapes a přihrádek o objemu až 22 litrů a s váhou okolo 430 gramů. Vedle těchto prvků však přichází s vestavěnou stoličkou, která zabírá největší část batohu a je jeho charakteristickou stránkou.

0823_4

Dá se snadno rozložit, aniž by měla v úmyslu poškozovat vnitřní obsah, a je kvalitně zpracována tak, aby vydržela nápor lidského těla (až 130 kilogramů). Ke konstruování byli přizváni i specialisté z oboru ortopedie, aby zajistili co nejvyšší komfort jak při nošení na zádech, tak při sezení, a to především z hlediska rozložení váhy. K tomuto účelu je také nabízen bederní pás. Ve spodní části batohu se vyskytují čtyři opěrné nožičky, které lze snadno sejmout a batoh bezproblémově vyprat.

Výroba v Česku a univerzální využití

BAGOBAGO si zakládá na ověřených materiálech výhradně z České republiky. Cílí na segment zákazníků, kteří se častokrát nacházejí v místech, kde není dostatek prostoru k sezení. Cenovka 2 585 Kč (275 Kč za bederní pás) sice není nejnižší, ale vzhledem k tomu, že produkce neprobíhá v Číně, ale na území Česka, je poměrně pochopitelná. Produkt si lze pořídit v několika barevných kombinacích a mimo veškeré vlastnosti pojme i 15″ notebook – což ocení novodobí nomádi.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym