Jedna z největších tech firem propustí skoro desetinu lidí. O práci přijde na 5500 zaměstnanců

cisco
0Zobrazit komentáře

Jeden z největších hráčů na poli počítačových technologií a síťových řešení, Cisco, se rozhodl s okamžitou platností pro zásadní restruktualizaci firmy, která vede ke globálnímu propuštění až 5500 zaměstnanců, tedy zhruba 7 % z celkového počtu 73 tisíc lidí, kteří pro Cisco aktuálně pracují. Nedávno se objevily informace, že propouštění mělo postihnout až 14 tisíc lidí – ty se ovšem na základě tiskové zprávy ukázaly jako nepravdivé.

Cisco jako takové ovšem za poslední čtvrtletí vykázalo o 2 % lepší výsledek než v roce předcházejícím a dostalo se na obrat ve výši 12,6 miliard dolarů, s tím, že po uzavření fiskálního roku 2016, překročilo celkově přes 48,7 miliard dolarů. Z toho více než pětinu činí čisté příjmy po odečtení nákladů.

strv

Přečtěte si takéDo týmu českého vývojářského studia STRV se připojil Matt Monday, bývalý manažer Applu a ESPNDo týmu českého vývojářského studia STRV se připojil Matt Monday, bývalý manažer Applu a ESPN

Cílem celého propouštění a změn je snížení operativních nákladů až o 15 % měsíčně, což by dostalo Cisco na hranici příjmů, které si představují akcionáři. Mimo to jen v roce 2015 zprocesovala tato tech společnost na 15 akvizic menších i větších firem a v hotovosti stále drží přes 63,5 miliard dolarů, které jsou připraveny k dalším akvizicím.

Foto: Diesmer Ponstein / Flickr