Díky této službě si můžete online vyzkoušet prostředí kultovního Mac OS z 80. a 90. let

Filip HouskaFilip Houska

mockupmacos
0Zobrazit komentáře

Pro skalní fanoušky technologického giganta Apple si digitální knihovna Internet Archive, která postupně archivuje většinu webových stránek, připravila opravdovou lahůdku. Nyní si totiž její návštěvníci mohou vyzkoušet tradiční operační systém, který běžel na původních počítačích Macintosh, a vrátit se tak do konce 80. a začátku 90. let minulého století.

V dedikované knihovně se skrývají nejen operační systémy jako Mac OS System 6 (1988) nebo Mac OS System 7 (1991), které kopírují kultovní grafické rozhraní, ale i řada legendárních aplikací. Za zmínku stojí například MacPaint, MacWrite, MS Multiplan (předchůdce Excelu) nebo hry jako Frogger či Space Invaders.

nes

Přečtěte si takéNintendo zastavilo výrobu úspěšné retro konzole NES. V Česku konzole zdražila o 1 000 KčNintendo zastavilo výrobu úspěšné retro konzole NES. V Česku konzole zdražila o 1 000 Kč

To, co může být pro mnohé zájemce o tento technologický střípek minulosti skvělé, je možnost zkoušení a hraní si přímo v rámci webového prohlížeče, respektive bez nutnosti stahování speciálních emulátorů s mnohdy složitým nastavením. Pokud by však někomu varianta prohlížeče nevyhovovala, může si konkrétní software stáhnout a přes emulátor rozjet.

macos
macos2