Český startup Neuron Soundware získává investici přesahující 15,6 milionu korun
Je tomu zhruba rok, co jsme vám poprvé představili český technologický startup Neuron Soundware, který vytváří technologii na bázi umělé inteligence, schopnou díky rozsáhlé neuronové síti rozumět zvukům a pomocí zvukových a vibračních signálů následně odhalovat různé odchylky a poruchy ve strojích, což je využitelné například v automobilovém průmyslu.
V principu technologie pak funguje tak, že se nahrají až stovky tisíc záznamů, na základě kterých se zmíněné umělé inteligenci následně řekne, jak má správně znít například motor v autě. Pokud je zde pak nějaká odlišnost, umělá inteligence je schopna ji detekovat a následně na ni upozornit.
Vodafone Nápad Roku, StartupYard a nyní několikamilionová investice
Nyní tento projekt, který se loni stal vítězem soutěže Vodafone Nápad roku a který zároveň prošel smíchovským startupovým akcelerátorem StartupYard, od kterého získal i první finanční seed podporu, ohlašuje zásadní novinku v podobě investice ve výši 600 tisíc eur ( v přepočtu cca 15,6 milionu korun) od investiční společnosti J&T Ventures.
Investice samotná by pak měla týmu AI expertů vedeným spoluzakladatelem Pavlem Konečným, který předtím působil 3 roky v australské pobočce společnosti Accenture, posloužit k rozšíření týmu, zlepšení samotné technologie a rozšíření k větší skupině zákazníků včetně leteckých, železničních a automobilových firem.
“Jsme stále více a více ohromeni schopnostmi týmu stojícím za Neuron Soundware, který je schopen řešit velmi komplexní problém za pomoci nových přístupů a technologií. Tato technologie samotná pak bude do budoucna tím, jak se obor internetu věcí bude i nadále vyvíjet, ještě zásadnější. Neuron Soundware umožní udělat stroje bezpečnějšími, spolehlivějšími a s lepší životaschopností”, říká Adam Kočík z J&T Ventures
Šéf smíchovského StartupYardu Cedrix Maloux pak k české naději dodává…
“Když se Neuron Soundware připojili do našeho akceleračního programu, jejich přístup k porozumění zvuku byl absolutní novinkou, kterou nikdo předtím nevyzkoušel. Díky využití sítě kontaktů StartupYardu byli tvůrci následně velmi rychle schopni ověřit, že po technologii, kterou vyvíjí, je obrovská poptávka. “
foto: Neuron Soundware