Vítězem hackathonu HackPrague, který založil český student Yalu je appka propojující API Facebooku, Airbnb a Googlu

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

V prostorách pražského coworkingového centra K10 se minulý víkend uskutečnil hackaton HackPrague. Jednalo se o akci s mezinárodní účastí, při které se na 150 účastníků v 26 soutěžních týmech přišlo poprat o hlavní cenu ve výši 50 tisíc korun. K výhodám, které měly během 36 nabitých hodin k dispozici, patřily mimo jiné volná volba ve výběru témat i mentoring například od Jasona Brookse z Facebooku, Mateusze Bałasze z Googlu, nebo Jakuba Nešetřila z českého Apiary.

Vyvoleným projektem, který kromě hlavní výhry získal cenu od partnera Kiwi.com, se následně stala aplikace Whadoo. Jejím principem je kombinace API ze služeb jako Airbnb, Facebook a Google, pomocí kterých sbírá data uživatelů a je jim tak schopna doporučit aktivity spojené s cestováním – přes ubytování, zážitky až po gastronomii.

paypalipad

Přečtěte si takéPayPal spouští zrychlené převody, díky kterým si pošlete peníze na bankovní účet do několika minutPayPal spouští zrychlené převody, díky kterým si pošlete peníze na bankovní účet do několika minut

Organizátorský tým akce tvořili čtyři studenti. Jedním z nich byl Minh Tri Pham, student informatiky na Yaleově univerzitě, který v minulosti sám vyhrál hackaton pořádaný Facebookem a po ukončení studií nastoupí jako produktový manažer do Uberu. Pomohl mu i jeho spolužák, Chris Wan, který pro změnu pořádá pro univerzitu hackaton YHack, organizaci na české půdě pak zprostředkovali studenti ČVUT Michal Jirků a Bolek Kerouš. Jak sami říkají, podle nich je právě mezinárodní účast jedním z hlavních specifik HackPrague.

“Byli jsme poslední rok na zhruba desítce hackathonů, mnoho z nich dokonce vyhráli. HackPrague je určitě nejlepší akce, kterou jsme navštívili, překonala i zahraniční hackathony,” říká Josef Korbel, člen vítězného týmu Whadoo.

fb-banner
Mezi osmi oceněnými finalisty, které také neminula ocenění od partnerů akce, se řadila například aplikace SummApp, která nahrává v mobilu hovory a na základě rozpoznání klíčových slov je následně schopna nabídnout uživateli aktivity, jako uložit diskutovanou událost do kalendáře, najít místo na navigaci nebo automaticky poslat elektronickou vizitku s kontaktními údaji.

IMG_0208

Český startup GAMEE pořádá druhý ročník herní konference GameeCon

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Pod hlavičkou Google Developers Group, respektive komunitní organizace GUG.cz, a českého startupu GAMEE, který tvoří stejnojmennou herní sociální platformu, bude v Praze poslední červnová sobota patřit konferenci GameeCon. Ta v rámci svého druhého ročníku sezve dohromady komunitu herních vývojářů i nadšenců do mobilních a počítačových her, letos se však zaměří především na vývoj v HTML5 a JavaScript.

Hlavním bodem programu bude podle organizátorů přednáška britského youtubera Marka Browna, jehož populární kanál Game Maker’s Toolkit, se zaměřuje na analýzu herního designu a kritiku her. Sám je totiž herním novinářem na volné noze a přispívá do publikací jako Wired, Edge nebo Eurogamer. Ještě před ním se návštěvníci se mohou těšit na keynote CEO GAMEE Boženy Řežábové.

Processed with VSCO with hb1 preset

Přečtěte si takéJan Částek z GAMEE: Potřebujeme zvětšit naši komunitu hráčů, ovlivnit jich můžeme až miliarduJan Částek z GAMEE: Potřebujeme zvětšit naši komunitu hráčů, ovlivnit jich můžeme až miliardu

I další řečníky je však nemožno pominout. Za Google Developer Experty přijde s diváky pohovořit Jana Moudrá, exkurzi do světa VR/AR zprostředkuje Josef Večerník a se svou dávkou zkušeností vystoupí i vývojář Ján Ilavský, který má na svědomí mimo jiné i Applem oceněnou hru Chameleon Run. V rámci doprovodného programu nebude chybět ani možnost zahrát si nejslavnější arkádové tituly minulého století, live battle v rámci GAMEE, či vývojářská soutěž, jehož výherce se bude moci těšit na výlet s elektromobilem Tesla.

gamee2

Foto: Gamee

Platforma Gamee

GameeCon odstartuje v sobotu 24. 6. v 10:30 v prostorách MSD IT Global Innovation Center (Na Valentince 5, Praha 5), jehož nové prostory v budově 5 se při této příležitosti také poprvé otevřou veřejnosti. Vstup je zdarma, nutná je však registrace předem. Organizátoři očekávají účast přibližně dvou stovek lidí, i CzechCrunch se řadí mezi partnery akce.

gameecon

Foto: GAMEE