Travel Service přebírá od státu a Korean Air aerolinky ČSA, ve kterých bude 98% vlastníkem

Filip HouskaFilip Houska

travelservice
0Zobrazit komentáře

Na tuzemském leteckém trhu se schyluje k velkému obchodu. Česká letecká společnost Travel Service, která spadá do skupiny Unimex Group Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala, se rozhodla pohltit národního leteckého dopravce České aerolinie (ČSA) a odkoupit tak příslušné podíly, které v něm mají společnost Korean Air a stát. Informuje tak samotný Travel Service.

Travel Service, který v ČSA doposud vlastnil podíl ve výši 34 %, hodlá odkoupit celý 44procentní podíl korejské aerolinky Korean Air a 19,7 procent od státu prostřednictvím státní firmy Prisko. V součtu bude Travel Service vlastnit 98 procent, zbylá dvě procenta patří stále České pojišťovně. Co se týče objemu sumy, zatím nejsou zveřejněné žádné informace.

hodbod

Přečtěte si takéČeský vyhledávač módy Glami expanduje do Maďarska. E-shopům přinesl již přes 6 miliard KčČeský vyhledávač módy Glami expanduje do Maďarska. E-shopům přinesl již přes 6 miliard Kč

O hotovou věc se však ještě nejedná – jak potvrzuje server ČT24, stát může od smlouvy do pěti pracovních dnů po obdržení posledního souhlasu antimonopolního úřadu odstoupit, pokud bude chtít. V případě, že stát reprezentovaný společností Prisko bude s obchodem souhlasit, stane se Travel Service největším hráčem (minimálně) na Letišti Václava Havla, jelikož bude vlastnit okolo 68 letadel. Zároveň by z toho těžila i čínská investiční firma CEFC, která v dopravci drží necelých 50 procent.

Toho spojení by Travel Service, který před dvěma lety zvýšil svůj zisk na 240 milionů korun při 17,5miliardových tržbách, přineslo i mnoho výhod. Například v oblasti výroby nových letadel může, jakožto součást větší skupiny, vyjednat znatelně lepší podmínky. S tím se pojí i silnější a stabilnější brand na trhu.

Foto: Travel Service, redlegsfan21 (Flickr)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym