Crowdfundingová platforma Indiegogo spustila investice do kryptoměnových projektů

indiegogoico
0Zobrazit komentáře

Spolu se známou crowdfundingovou platformou Kickstarter je Indiegogo druhým největším serverem nabízejícím možnost investic do nově vznikajících projektů výměnou za podíl nebo prvotní verze produktů s nižší cenou. Oproti Kickstarteru ovšem Indiegogo nabízí také pomoc s prvním prototypem takových produktů, samotnou produkcí, rozesíláním, kreativou pro kampaně a propojení s dalšími investory a potenciálními partnery.

Nyní Indiegogo rozšiřuje díky partnerství s MicroVentures svůj byznys o ICO, tedy investice do projektů tvořících svůj byznys na bázi financování prostřednictvím vlastních vydávaných kryptoměn, tzv. tokenů. Prvním z takových projektů je decentralizovaná online liga amerického fotbalu s názvem Fan-Controlled Football League, která chce tímto způsobem vybrat 5 milionů dolarů.

mark1

Přečtěte si takéPřepravní startup Taxify expanduje do australského Sydney a hlásí přes 100 tisíc řidičůPřepravní startup Taxify expanduje do australského Sydney a hlásí přes 100 tisíc řidičů

Fan-Controlled Football League během dvou dní vybrala již 2 miliony dolarů na projekt, který umožňuje fotbalovým fanouškům vytvořit si svůj online tým a hrát si na virtuálního kouče, který kontroluje celý zápas, jenž funguje podobným způsobem jako hra, ale s reálnými hráči, kterým dává instrukce prostřednictvím speciální hráčské helmy. Jde tedy dle tvůrců o revoluci na poli esportů.

ef

Prostřednictvím kampaně lze investovat v běžné měně, stejně jako v Bitcoinech, s tím, že pro celých 5 milionů je pro přispěvatele nabízen 25% bonus v podobě FAN tokenů, jenž mají momentálně hodnotu 0,10 dolarů za kus. Ty zároveň slouží jako platidlo v chystané mobilní aplikaci a online platformě.

Indiegogo se tak vrhlo do velmi lukrativní oblasti, která byla, především pro americké uživatele, až dosud dostupná většinou pouze pro akreditované investory. Nyní lze investovat nižší desítky dolarů, stejně jako desítky až stovky tisíc a další projekty by se měly na platformě objevit ještě do konce roku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym