Bratr bývalého drogového krále Pabla Escobara spouští vlastní kryptoměnu Diet Bitcoin

pablo-mm
0Zobrazit komentáře

Není zřejmě nikdo, kdo by alespoň z doslechu neslyšel jméno Pablo Escobar. Svého času největší drogový král Kolumbie, který dokázal pašovat ohromné množství kokainu do USA a vydělal si tím obrovské jmění, byl představen také v seriálu Netflixu s názvem Narcos. O něco méně známý je ovšem jeho bratr Roberto Escobar, který dlouhá léta vedl v drogové organizaci Medellín Cartel účetnictví, následně strávil až do roku 2003 střídavě ve věžení, odkud byl propuštěn. Právě on nyní chystá překvapivou věc.

Roberto Escobar, který si za život údajně přišel na jmění přes 100 miliard dolarů v hotovosti, se totiž pouští do světa kryptoměn a prostřednictvím své společnosti Escobar Inc. zakládá novou kryptoměnu s názvem Diet Bitcoin, která má být forkem z originální podoby Bitcoinu a která aktuálně vybírá peníze prostřednictvím předprodeje tokenů v ICO.

Livesport Talk

Přečtěte si takéČeská platforma pro sportovní výsledky Livesport chystá v Praze další setkání pro vývojářeČeská platforma pro sportovní výsledky Livesport chystá v Praze další setkání pro vývojáře

Aktuální cena Diet Bitcoin (DDX) je nastavena na 2 dolary s tím, že se bude postupně v rámci ICO zvyšovat až na 1000 dolarů za jeden kus měny. Mluvčí Escobar Inc. zapojení do tohoto fenoménu oficiálně potvrdil serveru TheNextWeb. Celkově bude vydáno 1 milion kusů DDX s tím, že aktuálně je v prodeji 300 tisíc kusů za 2 dolary, které se po ukončení předprodeje navýší na 50 dolarů, dalších 300 tisíc kusů bude nabídnuto za 100 dolarů a zbývajících 400 tisíc kusů po 1000 dolarech.

dietbitcoin

Hlavním motivátorem pro tvorbu nové kryptoměny založené na Bitcoinu je fakt, že Bitcoin je dle Roberta Escobara nástrojem americké CIA a dalších vládních organizací k vytáhnutí peněz z investorů, které budou následně devalvací virtuální měny sraženy zpět na jejich minimální hodnotu. To se dle něj v případě Diet Bitcoinu stát nemůže.

roberto1

Roberto Escobar

Postupný vývoj produktu

Tým stojící za měnou DDX aktuálně dokončuje vývoj mobilních aplikací pro iOS a Android a jedná o blíže nespecifikované implementaci platebního systému v Dubaji. Během května, kdy bude dokončeno ICO, by se měl Diet Bitcoin dostat na první směnárny, měla by být spuštěna těžba, webová peněženka a také klient pro Windows, macOS a Linux.

ddx

Roberto Escobar se nedostal na titulky technologických magazínů poprvé, v roce 2016 totiž zažaloval Netflix o 1 miliardu dolarů za neoprávněné užití obsahu pro natočení seriálu Narcos, který popisuje život Pabla Escobara a celého kartelu Medellín. A ať už si o nové kryptoměně i Robertu Escobarovi myslíme cokoliv, minimálně bude hodně zajímavé sledovat, co se s měnou bude dít dále.

Důrazně však doporučujeme udělat si vlastní průzkum (whitepaper) a pečlivě zvážit, zda se do investice do DDX pustíte. A pokud přeci jen ano, investujte pouze takové prostředky, o které můžete přijít.

Foto: Reprofoto / YouTube