Hra CryptoKitties, ve které lze za kryptoměny kupovat virtuální koťata, získala investici 12 milionů dolarů

Michal PtáčekMichal Ptáček

crypto1
0Zobrazit komentáře

Jsou tomu přibližně 3 měsíce, co světlo světa spatřila první hra naplno využívající pro své fungování technologii blockchainu. Hra CryptoKitties od vývojářského studia Axiom Zen totiž uživatelům umožnila za po Bitcoinu druhou nejpopulárnější kryptoměnu Ethereum koupit vlastní virtuální kočku, starat se o ni a později z ní spojením s další vytvořit zcela unikátní koťátko.

Zdánlivě šílený nápad takřka přes noc nejen mezi fanoušky kryptoměn způsobil obrovskou mánii a ve hře se během prvních pár dní prodala koťata a předměty za více než 12 milionů dolarů, v přepočtu asi 248 milionů Kč. Jeden z uživatelů pak za vlastní virtuální kotě, vycházející tak trochu z hitu devadesátých let Tamagotchi, utratil 120 tisíc dolarů, v přepočtu 2,4 milionu Kč.

signalswdw

Přečtěte si takéČeský kryptostartup Signals, který vybral již 20 milionů korun, spouští hlavní prodej ICOČeský kryptostartup Signals, který vybral již 20 milionů korun, spouští hlavní prodej ICO

To vše samozřejmě přispělo tomu, že velká část především laické veřejnosti začala považovat celý projekt za předražený nesmysl vezoucí se pouze na momentální vlně a nepředpovídala mu dlouhou budoucnost. Tento názor však zřejmě nemohl být dále od pravdy, jelikož v principu samozřejmě vůbec nejde o jednoduché sbírání koťátek, ale samotnou technologii, kterou hra využívá a která s velkou pravděpodobností způsobí v následujících letech disrupci nejen na mikrotransakčním a herním trhu.

krypto

To si uvědomuje i dvojice významných technologických fondů Andreessen Horowitz a Union Square Ventures, které investovaly do firem jako Facebook, Airbnb, Twitter nebo Coinbase, a které nyní do CryptoKitties vložily 12 milionů dolarů (248 milionů Kč). Ty láká právě spojení technologie blockchainu a token protokolu Ethereum ERC-721, na kterém celý projekt funguje a od kterého si spousta technologických hráčů slibuje revoluci.

„Myslíme si, že digitální sběratelské předměty jsou jednou z věcí, které před blockchain technologií nemohly správně fungovat. Zároveň si myslíme, že právě digitání sběratelské předměty a všechny hry, které na tomto principu fungují budou jedním z prvních velkých a reálných příkladů užití blockchainové technologie“, řekl partner fondu Union Square Ventures, Fred Wilson

cryptokitties

Diskuze (0)

Novinka

Anonym