Tvůrci kryptoměny Tezos, která v ICO vybrala 232 milionů dolarů, plánují po roce její spuštění

tezost
0Zobrazit komentáře

V červenci minulého roku se otevřela investorům možnost investovat do nově vznikající kryptoměny Tezos, která na svůj vývoj vybírala peníze prostřednictvím takzvaného ICO (prvotní nabídky nové kryptoměny). Během několika týdnů tvůrci vybrali přes 232 milionů dolarů – v té době šlo o vůbec největší ICO v historii a i nyní je dle vybrané částky na druhém místě.

Tezos měl být prvním ekosystémem, který by umožňoval demokratické volby jednotlivým účastníkům a dovolil jim tak hlasovat o jakýchkoliv změnách v rámci decentralizované sítě blockchain. Dlouhé měsíce po výběru financí se ovšem nic nedělo – nepřišla žádná aktualizace, tým i vedení Tezos dle všeho na platformě nepracovali a odmítali jakékoliv vyjádření.

seznam1

Přečtěte si takéSeznam.cz zveřejnil finanční výsledky za rok 2017, k rádiím Expres a Classic přikupuje také server Garáž.czSeznam.cz zveřejnil finanční výsledky za rok 2017, k rádiím Expres a Classic přikupuje také server Garáž.cz

Na nadaci, která spravovala výběr peněz a následně i rozdělování finančních prostředků, zároveň vznikl nátlak od velkých investorů a nadace se tak rozhodla k akci. I když na prostředky přímo sahat nemohla bez finálního rozhodnutí v táhnoucích se soudních procesech, odvolala oba zakladatele Tezos a část týmu a žačalo období dlouhého čekání, ve kterém nevěděli investoři, zda o peníze přišli, zda jim budou vráceny nebo zda se vůbec platforma spustí.

tez

Původní web Tezos, zobrazující množství vybraných prostředků

Až několik měsíců zpět se objevily první informace o tom, že do Tezosu nastupuje zcela nové vedení a tým, který se dále ujme vývoje – přesnější informace o budoucnosti ale známy nebyly. V dubnu byl spuštěn nový web, který slíbil, že se již brzy investoři dočkají spuštění beta verze platformy a dalšího postupu. Jedno tak bylo o něco jasnější, o peníze dle všeho nikdo nepřišel.

Poslední fáze příprav před beta verzí

Aktuálně tak Tezos dle všeho finalizuje spuštění takzvaného Betanetu, respektive beta verze platformy. V souvislosti s tím v průběhu minulého týdne Tezos otevřel také takzvanou KYC/AML verifikaci, která má ověřit osobní údaje investorů a přiřadit je k původní databázi všech investovaných prostředků, aby bylo vydání samotné kryptoměny Tezos plně legální.

V rámci verifikace je potřeba zadat jméno, email, telefon, adresu a nahrát jeden z vybraných dokladů společně s pořízením aktuální fotografie. Tezos v červenci minulého roku při výběru peněz verifikaci a osobní údaje přispěvatelů neřešil, což byl jeden z velkých problémů, který zaujal regulatorní orgány. Jasné ovšem není, co se stane investorům, kteří verifikací neprojdou.

contrib

Na oficiálním webu si je možné zkontrolovat svoji investici

Tezos vybral v minulém roce celkem 65 637 bitcoinů a 361 122 kusů kryptoměny ethereum v původní hodnotě 232 milionů dolarů. Při dnešní ceně obou kryptoměn by ovšem měla celková částka, kterou nyní Tezos disponuje, dosahovat téměř 600 milionů dolarů. V době, kdy byl bitcoin a ethereum na svém maximu, to bylo dokonce blíže ke dvoum miliardám dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym