Panasonic vyvinul zařízení pro rychlé odstranění zápachu z bot

Filip HouskaFilip Houska

panasonic_2
0Zobrazit komentáře

Problém se zápachem nohou není ničím neobvyklým. Vzhledem ke špatné volbě obuvi, příliš teplému počasí či absenci ponožek v uzavřené botě se s touto situací potýká velké množství lidí, kteří následně bojují s odérem vinoucím se z jejich oblíbených tenisek. Tento problém se rozhodl alespoň částečně vyřešit tým inženýrů japonské společnosti Panasonic, který vytvořil speciální zařízení, připomínající malý ruční vysavač, jehož hlavním úkolem je do několika hodin zápach eliminovat.

Celý proces spočívá v přiložení odstranovače zápachu na otevřenou část jakékoliv obuvi a v následném aktivování. Panasonic slibuje, že povrchní odstranění pachu trvá přibližně 5 hodin, přičemž ta důkladnější fáze, která by měla vymýtit i jinak těžko odstranitelný zápach, má zabrat cca o dvě hodiny více.

Japonská společnost svůj nový produkt pro uvedené účely vybavila technologií „Nanoe X“, kterou obecně používá k čištění vzduchu v domácnostech a kancelářích. Díky ní má být zařízení s názvem MS-DS100 schopno účinně bojovat proti hlavní složce zápachu nohou – kyselině isovalerové, která se prakticky tvoří z potu a bakterií.

Nyní je však otázkou, zdali o tento produkt, který se má začít prodávat 20. září (zatím jen v Japonsku), bude zájem. Existuje totiž řada nejrůznějších prostředků pro odstraňování zápachu z bot, nicméně dle průzkumu firmy je až polovina lidí s aktuálně dostupnými přípravky nespokojená, což může Panasonicu dát možnou výhodu.

Čistící ramínko

Panasonic se nesnaží prorazit pouze s pomůckou pro eliminaci pachu z bot. Například minulý rok ve svých dílnách vytvořil ramínko na oblečení, které funguje na podobné bázi – odstraňování zápachu, zapříčiněného potem, z triček, potažmo mikin či obleků, a to díky stejné technologii Nanoe X. Ač bylo také určené pro japonský trh, aktuálně je dostupné i na Amazonu (za cca 4 200 Kč) s možností zaslání do Česka.

panasonic_3

Foto: Panasonic

Diskuze (0)

Novinka

Anonym