Gigant Adobe kupuje za téměř 5 miliard dolarů Marketo. Jde o jeho dosud největší akvizici

adobelondon
0Zobrazit komentáře

Tvůrce populárních grafických nástrojů jako Photoshop, InDesign nebo Illustrator, kalifornský obr Adobe, kupuje jednu z nejrychleji rostoucích softwarových firem na poli marketingu, Marketo. Adobe je za ni ochotno zaplatit ohromných 4,75 miliardy dolarů, v přepočtu více přes 103 miliard korun.

Byznys Adobe se totiž již dávno netočí pouze kolem grafického softwaru, ale také množství marketingových a e-commerce nástrojů. Ostatně v minulosti si k tomu Adobe pořídilo například nástroj Magento na tvorbu a správu e-shopů za částku 1,68 miliardy dolarů, analytický startup Omniture za 1,8 miliardy dolarů, či Neolane na správu marketingových kampaní za 600 milionů.

S novou akvizicí by se tak Adobe přiblížilo obrovským společnostem jako Salesforce nebo Oracle, které nabízejí pro marketing komplexní nástroje. Marketo spadá pod firmu Vista Equity Partners LLC a svým klientům pomáhá prostřednictvím své technologie k získání nových zákazníků přes standardní kanály jako e-mail, textové zprávy či sociální sítě.

marketow

Marketo během včerejška informovalo o akvizici i na svém webu.

Vista Equity Partners LLC koupilo Marketo v roce 2016 za částku 1,8 miliardy dolarů, což s ohledem na možnou výši akvizice znamená během dvou let velmi slušné zhodnocení. Firma má aktuálně kolem 5 000 zákazníků, kteří by se nově stali zákazníky skupiny Adobe, stejně jako by se její součástí měl stát CEO Marketa, Steve Lucas, který by přestoupil do další exekutivní pozice.

POINTA.CZ_1

Přečtěte si takéČeské studio Creative Dock spouští novou službu Pointa, která chce pomoci s tvorbou a vydáváním knihČeské studio Creative Dock spouští novou službu Pointa, která chce pomoci s tvorbou a vydáváním knih

Potvrzení nákupu regulatorními orgány bychom se měli dočkat v posledním kvartálu letošního fiskálního roku, jak informuje server Bloomberg. Poslední kroky kalifornského giganta jsou jsou brány natolik pozitivně, že akcie Adobe od začátku roku nabraly na své hodnotě o více než 52 procent.