Procter & Gamble představil zařízení, které umí zakrýt nedokonalosti pleti a nahradit běžný makeup

Nela VítováNela Vítová

optetop
0Zobrazit komentáře

Světový veletrh spotřební elektroniky CES, který se opět po roce konal minulý týden v Las Vegas, přinesl spoustu chytrých vychytávek jak do domácnosti, tak pro běžné užití. Jednou z novinek je i přístroj od společnosti Procter & Gamble, která se zaměřila na ženy a boj proti jedné z jejich největších obav – stárnutí. Americká nadnárodní firma, známá především pro prodej spotřebního zboží, představila malé domácí zařízení s názvem Opté, které umí do kůže vpravit sérum zakrývající nedokonalosti pleti a během několika minut ji tak sjednotit bez použití makeupu.

Přístroj může na první pohled připomínat elektrický holicí strojek, jelikož je vytvořen tak, aby užití bylo co nejjednodušší a každý uživatel to zvládl sám. Účinek Opté je založen na tom, že pomocí malých trysek dokáže skrýt hyperpigmentace kůže, skvrny i další nedokonalosti tím, že s ním uživatel pohybuje po povrchu obličeje.

V procesu užívá modré LED světlo, díky kterému dochází k maximalizaci kontrastů v melaninu, hlavní složce kůže. Pomocí kamer v něm umístěných zařízení pořídí snímky kůže s frekvencí více než 200 snímků za sekundu a ty odešle do mikroprocesoru, který zanalyzuje až 70 tisíc řádků získaného kódu k rozpoznání velikosti, tvaru a intenzity každé skvrny.

optediff

Vlevo původní tvář a vpravo výsledek po prvním použití Opté

Jakmile přístroj narazí na místo s jiným zbarvením, než je jeho okolí, přichází na řadu samotná hlavice přístroje se speciálními tryskami tenčími než lidský vlas, které dopraví směs se zesvětlujícími pigmenty a sérem na potřebná místa. Přístroj navíc sám dokáže odhadnout barvu pleti od nejsvětlejších až po tmavé pigmenty. Podle tvůrců by mělo Opté fungovat na jakékoliv druhy hyperpigmentace včetně pih, znamínek i jizev způsobených akné. Stejně tak si do určité míry poradí i se zarudnutím, nedokáže však dokonale zakrýt vetší plochy zbarvení kůže.

sinner-schrader-kancelare-praha-m

Přečtěte si takéNěmecká digitální agentura SinnerSchrader otevřela nové stylové sídlo v Praze. Takhle vypadáNěmecká digitální agentura SinnerSchrader otevřela nové stylové sídlo v Praze. Takhle vypadá

Procter & Gamble tvrdí, že přístroj dokáže nahradit běžný makeup, který dnes ženy dennodenně užívají k zakrytí nedokonalostí pleti a sjednocení jejího tónu. Navíc vzhledem k tomu, že zahlazuje nedokonalosti přímo do pleti, netvoří žádnou vrstvu na povrchu kůže, a proto je jeho výhodou oproti běžnému makeupu fakt, že se během dne nesmyje. Pravidelné užívání prý navíc dokáže částečně i zahladit známky stárnutí díky tomu, že pleť je neustále plněna vyživujícím sérem, jež je součástí směsi.

Ačkoliv se nápad na takový přístroj zdá být na první pohled užitečným, zatím nebyla zveřejněna cena ani datum jeho uvedení na trh, a proto si zájemci musí ještě nějakou dobu počkat. Podle plánů by se však mělo Opté začít prodávat v průběhu tohoto roku či nejpozději na začátku toho příštího.

Foto: Opté