Neformální pracovní prostředí a neony všude kolem. Populární vyhledávač gifů GIPHY ukázal nové sídlo v New Yorku

Michal PtáčekMichal Ptáček

giphy-office-main

Nove kanceláře GIPHY v New Yorku

0Zobrazit komentáře

Přes 100 zaměstnanců, 300 milionů aktivních uživatelů a 150 milionů dolarů na investicích při valuaci 600 milionů dolarů (v přepočtu 14 miliard korun). Vyhledávač animovaných gifů GIPHY potvrzuje, že i ze stoprocentně nadšeneckého nápadu může díky atraktivnímu uživatelskému obsahu vzniknout časem projekt s celosvětovým zásahem. A to i v případě, že to hlavní – tedy byznys – ještě tak trochu pokulhává.

Šest let staré GIPHY fungující jako web, kde mohou uživatelé hledat, vytvářet a sdílet animované gify, totiž i přes mohutný finanční funding, do kterého se zapojili investoři z globálních investičních fondů jako Lightspeed Venture Partners nebo DFJ Growth, ještě donedávna nevydělalo ani jeden americký dolar.

Tento stav se sice s pozvolným nasazováním reklamy začíná postupně měnit, i tak však služba alespoň zatím spoléhá na mohutné investice, které její rapidní uživatelský i personální růst pomáhají financovat.

giphy-office-6

Lounge zóna

Právě rychlý růst byl i hlavní motivací pro vylepšení sídla v newyorské čtvrti Meatpacking District, kde startup sídlí. Ve spolupráci s brooklynským architektonickým studiem Architecture AF se tak nedávno dočkalo rozšíření. To stočlennému týmu na zhruba tisíci metrech čtverečních nabízí tematicky laděné prostředí odkazující právě na význam jednotlivých GIFů, vlastní restauraci, herní místnosti nebo neonového odpočinkové zóny.

S celkovou uvolněnou filozofií firmy korespondují vystavěné dekorační předměty od uživatelů nebo úplná absence recepce. Místo ní jsou návštěvníci uvítáni samoobslužným coffee barem a lounge zónou, která zároveň slouží jako pracovní prostor pro všechny zaměstnance firmy, včetně samotného CEO, Alexe Chunga.

Lokalita: New York City, New York
Datum dokončení: 2019
Velikost: 1 155 m2
Design: Architecture AF
Fotky: Ashok Sinha

giphy-office-14

Breakout zóna

giphy-office-3

Zaměstnanci mají k dispozici i vlastní restauraci

giphy-office-4

Restaurace / Kuchyně

giphy-office-1

Breakout zóna

giphy-office-2

Breakout zóna

giphy-office-5

Breakout zóna

giphy-office-7

Zasedačka

giphy-office-15

Zasedačka

giphy-office-8

Zasedačka

giphy-office-12

Breakout zóna

giphy-office-13

Breakout zóna

giphy-office-9

Telefonní budky

giphy-office-11

Lounge