Továrna na lovebrandy. Bývalý marketingový šéf Mall Group založil Distro a na výrobu značek získal 12 milionů korun
Běžní zákazníci se čím dál více zajímají o to, co a kde kupují a zároveň z čeho a za jakých podmínek byl daný produkt vyroben. Při komunikaci značek se tak transparentnost, jednoduchost a přímočarost ukazují jako základní hodnoty, které by měly následovat.
V kombinaci s promyšlenými strategiemi marketingu na sociálních sítích a s influencery díky tomu vznikl rychle rostoucí model takzvaných lovebrandů, který se ukázal jako velice úspěšný zejména ve Spojených státech.
Mezi konkrétní příklady patří Kylie Jenner, Dollar Shave Club, Ritual či Warby Parker, a i když možná nepatříte do jejich cílové skupiny, s největší pravděpodobností jste o nich slyšeli. Podařilo se jim totiž vybudovat jedinečné a nezaměnitelné značky a produkty, které jejich zákazníci milují. Trend přitom začíná být pomalu znatelný i v Česku.
Nad způsobem, jak princip tvorby těchto takzvaných healthy lifestyle brandů aplikovat i na podmínky složitého evropského trhu, před několika lety začal přemýšlet také Sean Gaddis, když se aktivně zabýval tématem ekologie a udržitelnosti. Teď tento princip využívá při budování startupu Distro, o němž se dá říct, že funguje jako továrna na lovebrandy, která na další rozvoj získala 12 milionů korun.
Gaddis svou kariéru budoval v nadnárodních společnostech na obou stranách Atlantiku, jako je eBay, Skype či AVG. Svoje síly před několika lety spojil i s investiční skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta, kde jako marketingový ředitel se svým týmem vedl e-commerce operace napříč Evropou.
Pod taktovkou Gaddise řídila marketingovou komunikaci a social media strategii Mall Group dvojice Karel Videcký a Jan Kufel a po několika letech vzájemné spolupráce se nakonec všichni tři rozhodli spojit síly a své know-how využít při budování vlastního byznysu.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.