Výroba aut stojí, a tak Rolls-Royce přeřadil. Čtvrt milionu včel u jeho továrny vyrábí Rolls-Royce mezi medy
Koronavirová krize těžce dopadá na řadu odvětví a výjimkou není ani automobilový průmysl. Automobilky kvůli snaze zamezit šíření onemocnění COVID-19 ve velkém pozastavovaly své výrobní závody a ačkoli se některé z nich alespoň k omezené produkci již vrátily, továrny řady automobilek stále stojí.
Zmrazena je i výroba vozů legendární britské automobilky Rolls-Royce, což však firmě nezabránilo, aby se pochlubila naprosto nebývalou produkcí – v továrně Goodwood v Západním Sussexu se totiž podařilo vyprodukovat rekordní množství medu.
V areálu továrny Goodwood, kterou nechalo pro svou značku Rolls-Royce vybudovat německé BMW, pracuje na medu armáda 250 000 včel. Ty navzdory koronaviru neúnavně „obdělávají“ půl milionu stromů, keřů i divokých rostlin a dle zpráv automobilky již dosáhnou celoročních cílů pro produkci. Včely působí napříč pozemky celé továrny, které mají rozlohu takřka 17 hektarů, a také na více než 3 hektarech „živoucích střech“ budov v rámci komplexu.
Včelín v rámci továrny funguje již třetím rokem a produkovaný med je dle automobilky „Rolls-Roycem mezi medy“. Domovem včel je šestice tradičních úlů vyrobených anglickými řemeslníky.
Úly se pyšní i řemeslnými kovovými jmenovkami, přičemž pět včelích obydlí je pojmenováno po jednotlivých modelech Rolls-Royce – Phantom, Wraith, Ghost, Dawn a Cullinan – a šestý úl nese jméno odkazující na symbol automobilky, „Spirit of Ecstasy“. Řeč je o malé sošce, kterou se pyšní každý kapota automobilu Rolls-Royce.