Filip Domorád už spojuje rybáře po celém světě. Jeho sociální síť Fishsurfing roste a hlásí 200 tisíc uživatelů
Rybářství paradoxně nikdy nebylo jeho velkým koníčkem. Když ale Filip Domorád před pěti lety náhodou navštívil rybník a s rybáři si povídal, zjistil, že přes jejich obrovskou vášeň (a de facto životní styl) nemají online místo, kde by se mohli propojovat a diskutovat. A že takový kontakt i někteří rybáři vyhledávají. Postupně tak vznikla sociální síť Fishsurfing, která nyní hlásí už 200 tisíc registrovaných uživatelů.
Aplikace Fishsurfing, které jsou k dispozici pro mobilní zařízení i na webu, nabízí galerie fotografií a videí rybářských úlovků, největší databáze soukromých revírů v Evropě, chat s lokálními průvodci nebo překládání rybářských článků a blogů z celého světa. K dnešnímu rybaření už zkrátka patří i sdílení úlovků na sociálních sítích a Fishsurfing to nabízí pohromadě s množstvím důležitých informací.
„Jen v Česku se rybolovu věnuje několik stovek tisíc lidí a počet těch, kteří této zálibě propadnou, neustále roste. I přesto, že je rybaření celosvětově čím dál populárnější, dosud neexistovala žádná platforma, která by tuto specifickou komunitu spojovala,“ říká Domorád, který věří, že našel prázdné místo na trhu.
V květnu přešla aplikace po čtyřletém vývoji z testovacího do ostrého provozu a jen za první den se zaregistrovalo více než tři tisíce rybářů. Momentálně se Fishsurfing zaměřuje primárně na evropský trh – nejvíce registrovaných rybářů totiž pochází z Francie, Polska a Velké Británie. Čeští rybáři a rybářky tvoří téměř sedm procent všech registrovaných.
V dalších letech plánuje dvaačtyřicetiletý Domorád aplikaci plnohodnotně uvést i na dalších kontinentech. Potenciál je ostatně obrovský. Na světě je totiž podle jeho kalkulací přibližně 250 milionů rybářů a třeba ve Spojených státech se tomuto koníčku věnuje alespoň jednou ročně každý čtvrtý Američan. Do konce roku by proto chtěl mít rodák ze severu Čech na své online rybářské platformě první milion lidí.