Pomáháme hledat nové posily do týmu. Na CzechCrunch Jobs můžete v nouzovém stavu inzerovat zdarma

Petra FritschPetra Fritsch

jobs

Foto: CzechCrunch

Na CzechCrunch Jobs můžete po dobu nouzového stavu inzerovat zdarma

0Zobrazit komentáře

Jen co se tuzemská ekonomika nadechla po svém jarním utlumení a začala po letních prázdninách opět roztáčet svá kola, přichází nešťastné okolnosti spojené s šířením koronaviru znovu. Čekají nás podle všeho dosud nejnáročnější týdny, kdy se nebude řešit jen zdraví nás všech, ale také životaschopnost nejedné firmy.

Ptali jsme se sami sebe, jak můžeme alespoň trochu v takové situaci pomoci, a rozhodli jsme se podpořit startupy a firmy, které i přes současnou situaci nabízejí volná místa a hledají do svých týmů nové kolegy a kolegyně. Na druhé straně pak chceme všem, kteří novou práci hledají, představit co nejrozmanitější nabídku.

Je jasné, že některé sektory jsou na tom výrazně hůř než jiné, zatímco některým se naopak daří ještě více. Pozorujeme, že lovení talentů se rozhodně nezastavilo, a proto bychom rádi dali firmám do ruky nástroj, kterým mohou výrazně podpořit alespoň svůj hiring a upozornit na sebe určité spektrum kandidátů, kteří kvůli pandemii koronaviru přišli o práci nebo naopak v těžkých časech hledají nové výzvy.

Od 15. října do 20. listopadu mohou firmy inzerovat na CzechCrunch Jobs své volné pozice zdarma.

Inzerce na CzechCrunch Jobs je rychlá a intuitivní. Stačí kliknout na „Přidat nabídku“. Není třeba zadávat text celého inzerátu, stačí jen vložit odkaz na vaše kariérní stránky nebo klidně jiný portál, kde je pozice vyvěšená, a vytvořit si svůj uživatelský účet, abyste s nabídkami pozic dokázali poté jakkoliv manipulovat.

Chceme touto akcí podpořit tuzemské firmy i šikovné talenty hledající práci a využít k tomu potenciál celého CzechCrunche, protože víme, že ho měsíčně navštíví několik set tisíc čtenářů, jež se o dění ve startupovém a technologickém světě zajímají.

Zvídaví a angažovaní zaměstnanci jsou dnes v mnoha firmách prioritou a my věříme, že právě takové čtenáře CzechCrunch baví. CzechCrunch Jobs funguje na principu agregátoru těch nejzajímavějších pracovních nabídek a nechce tedy konkurovat zavedeným job portálům, které již na trhu úspěšně fungují – naopak chceme zaměstnavatelům zajistit dostatečný příliv kvalitních kandidátů, ať už inzerují kdekoliv.

Pokud jste už na CzechCrunch Jobs inzerovali, stačí se jen přihlásit a vložit libovolný počet pozic, které chcete inzerovat. Pokud je nedeaktivujete dříve, budou na CzechCrunch Jobs vyvěšené celý měsíc. My následně uděláme vše pro to, abychom vaše nabídky dostali k co možná nejširší audienci potenciálních kandidátů.

Akci podpoříme na našem webu, sociálních sítích a v relevantních médiích. Pokud znáte kohokoliv, kdo hledá práci, nové výzvy nebo naopak potřebuje najít nové spolupracovníky, odkažte ho i na CzechCrunch Jobs.

Začínajícím startupům, podnikatelům nebo studentům se zájmem o práci v mladých progresivních firmách pak dokážeme pomoci i díky naší komunitě CzechCrunch Shine a v neposlední řadě o těch nejzajímavějších projektech aktivitách napsat na CzechCrunch.cz. Stačí se nám ozvat na info@czechcrunch.cz.

Pokud máte pocit, že můžeme být v této situaci ještě jakkoli jinak nápomocni, napište nám!

A držte se.

Váš CzechCrunch

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

Evropskými startupovými šampiony se v Praze stali Lucemburčané. Český 24 Vision System skončil třetí

Peter BrejčákPeter Brejčák

swcs2020

Foto: Dalibor Konopáč / SWCS

Vítězný startup evropského kola Startup World Cup má přislíbenou investici 500 tisíc dolarů

0Zobrazit komentáře

Ochrana dat, biotechnologie i umělá inteligence. Zlatým hřebem programu středeční pražské konference Startup World Cup & Summit se stala soutěž, ve které se jedenáct finalistů z regionálních kol utkalo o titul „startupového mistra Evropy“. Tím se stal lucemburský startup HighSide, druhou příčku pak obsadil britský iLof a zahanbit se nenechali ani Češi. Na třetím místě skončil projekt 24 Vision Systems.

Tuzemský zástupce se přitom do evropského finále probojoval z regionálního kola díky divoké kartě od poroty, ale nakonec sahal po nejvyšších příčkách i v rámci celé Evropy. A čím vlastně zaujal? V 24 Vision Systems se zaměřují na využití umělé inteligence ke kontrole kvality na výrobních linkách.

„Česko je autoland a společnost typu 24 Vision, které odhalují nedostatky ve výrobě pomocí umělé inteligence, mají své místo,“ uvedl k hodnocení Martin Vápeník, spolupořadatel akce a zástupce inkubátoru UP21.

Vítězný startup Highside se zase soustředí na ochranu dat a digitální identity, což je rovněž velmi aktuální téma. „Z pohledu investorů jsme se shodli na tom, že v tuto chvíli má nejvyšší potenciál z hlediska zhodnocení a škálovatelnosti,“ přiblížil Václav Pavlečka, předseda finálové poroty a CEO spolupořadatelského fondu Air Ventures.

swcs_finale_highside_l

Foto: Dalibor Konopáč / SWCS

Aaron Turner z vítězného startupu Highside

„Umí navíc hacknout Webex,“ doplnil Pavlečka s úsměvem volbu vítěze. Když jim totiž šéf lucemburského startupu během prezentace vysvětloval, proč je jejich řešení lepší než konkurence, zmínil, že kdyby měl víc času, ukáže jim, jak se jednoduše dostat do zabezpečení této platformy. „Rozhodně je to směr, kterým trh jde. Mají vášeň a můžeme si s nimi představit smysluplnou konverzaci,“ dodal Pavlečka.

Lucemburčané tak uspěli v konkurenci jedenácti finalistů z předchozích regionálních kol. Zároveň od spolupořadatelů soutěže UP21 a fondu Air Ventures získávají možnost investice ve výši 500 tisíc dolarů, tedy přibližně 11,5 milionu korun a směřují do světového finále v Silicon Valley.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Porota se shodla také na tom, že jedním z aktuálně nejvýrazněji se rozvíjejících odvětví jsou biotechnologie, přičemž právě v této oblasti se angažuje i britský startup iLof ocenění druhou příčkou. Pomocí umělé inteligence analyzuje lidský genom a napomáhá k efektivnějšímu a levnějšímu vývoji léků.

Trojici oceněných startupů pak se speciálním uznáním mimo pořadí doplnil slovenský zástupce Glykanostics, vítěz jednoho z regionálních kol. Jeho posláním je vyvinout domácí sady umožňující jednoduché testování proti chorobám, v první fázi se přitom chce zaměřit na rakovinu prostaty, jež je častým fatálním onemocněním u mužů.

„V Glyagnostics může trvat ještě několik let do uvedení na masový trh, a proto jsme se rozhodli udělit čestné uznání tomuto slovenskému startupu. Držíme palce, aby dlouhý proces do komercionalizace přežil,“ podotkl Martin Vápeník.