Není důvod, aby ženy braly méně peněz než muži. Ve Femme Palette to pomáháme změnit, říká Lucie Neumanová v podcastu
Má za sebou studia u nás i v zahraničí a šest let ve světovém startupovém centru v Silicon Valley, odkud se vrátila s jasnou misí – pomáhat ženám v jejich kariéře. Třeba aby se nebály šlápnout do práce naplno nebo si říct o náležitou odměnu. „Snažíme se ženám pomoci, aby byly nejlepší v tom, co dělají,“ říká v CzechCrunch Podcastu Lucie Neumanová, spoluzakladatelka Femme Palette.
Několik štací v amerických startupech dalo věčně usměvavé podnikatelce mnoho. I díky tomu se nakonec pustila do vlastního byznysu a za oceánem také poznala všechny možné překážky, které často na rozdíl od svých mužských kolegů musí ženy překračovat. A jelikož se tato témata ve Spojených státech hodně řešila, rozhodla se je otevřít i v Česku.
„V Česku znamená být feministka pořád ještě něco hanlivého. Moderní feminismus je přitom hlavně o tom, že by žena měla mít možnost vybrat si takový život, jaký chce, aniž by ji za to společnost jakkoliv odsuzovala,“ popisuje Neumanová v podcastu, který si můžete pustit v přehrávači níže nebo ve vašich podcastových aplikacích, včetně Spotify, Apple Podcastů a Google Podcastů:
O čem dalším byla v podcastu s Lucií Neumanovou řeč?
***
Třicetiletá Neumanová se do Spojených států dostala nejprve jako studentka, ale následně už v Mekce startupů zůstala. „Pro zahraničního studenta jsou začátky těžké. Nejprve vůbec sehnat práci, a když ji seženete, tak jen pracujete, abyste si vůbec mohli dovolit bydlení,“ popisuje své začátky v Kalifornii a v podcastu svou americkou misi podrobně rozebírá.
Jako marketérka a později už i jako designérka prošla několika startupy a nakonec zakotvila ve Springboardu, který se věnuje vzdělávání lidí v různých technologických oborech. Zároveň se pohybovala v komunitě, kde se stále více řešila témata jako genderová rovnost či rovné platy, a tak do sebe vše zapadlo.