Víra v superschopnosti na pracovišti. Samsung a další investují přes 400 milionů korun do exoskeletu od German Bionic
Jsou budoucností výrobních podniků pouze roboti nahrazující veškerou lidskou činnost? Ve společnosti German Bionic si to nemyslí. A evidentně si to nemyslí ani jihokorejský Samsung. Ten do firmy, která vyvíjí skelet usnadňující pracovníkům jejich práci, spolu s ostatními investoval částku přesahující 400 milionů korun.
Nositelným hardwarem nemusí být jen chytré hodinky, náramky či brýle, ale také speciální exoskelety vyvíjené za účelem podpory fyzických schopností nositele. Mezi tyto produkty patří také Cray X, skelet od German Bionic, který pomáhá se zvedáním těžkých břemen, zvyšuje fyzickou sílu i motorickou přesnost a snižuje riziko zranění.
Takový přístroj dokáže nalézt uplatnění v řadě výrobních podniků, i těch od Samsungu. I to je důvod, proč jihokorejský gigant do společnosti se sídlem v německém Augsburgu investoval dvacet milionů dolarů, tedy přibližně 430 milionů korun. Tyto finance chce German Bionic využít k posílení svého podnikání, vývoji hardwaru, ale i softwaru, který hraje u Cray X důležitou roli.
Software zařízení je navržen tak, aby díky němu byl skelet schopný strojového učení a neustále se přizpůsoboval povaze práce daného uživatele, přičemž mu v této činnosti maximálně pomáhal. V současné době je zařízení schopno u každého břemene odlehčit až o třicet kilogramů s tím, že do budoucna by číslo mělo narůstat.
„Měřitelná data dokazují, že naše zařízení v konečném důsledku zvyšuje produktivitu a efektivitu vykonávané práce. Trh s inteligentními systémy je obrovský a my se v současné době nacházíme v perfektní pozici, abychom převzali hlavní podíl na podstatném zlepšení pracovních životů,“ uvádí Armin G. Schmidt, šéf German Bionic.