S Instagramem procestovali svět. Teď Eliška Hudcová s novou aplikací ukazuje často skryté krásy Česka
Jaroslav Janouš a Eliška Hudcová, tvůrci cestovatelské aplikace Placehunter
Když se celý svět loni ocitl v sevření pandemie koronaviru a prakticky nebylo možné cestovat, přimělo to cestovatelku Elišku Hudcovou, která se proslavila na Instagramu pod přezdívkou @timetofit, a Jaroslava Janouše více poznávat taje naší země. Během svých cest narazili na spoustu míst, která vlivům masové turistiky zatím odolávají, a proto se rozhodli, že se s nimi podělí ve své nové aplikaci.
Ta se jmenuje Placehunter a je založena na výběru takových lokalit, které nejsou tolik zprofanované, přičemž klade důraz na to, aby se v ní objevovala jen pečlivě vybraná místa, která samotné autory okouzlila. „Nechtěli jsme uživatele zahlcovat hromadou tipů, v nichž by se špatně orientovali a ztráceli čas dlouhým vybíráním toho, kam zajet,“ vysvětluje Janouš.
„Během hledání míst a inspirace jsme zjistili, že najít to pravé místo na výlet není sranda. Všechny konkurenční portály a aplikace obsahují tisíce až desetitisíce záznamů, které byly z velké části nezajímavé. Kaplička v poli nebo památný strom u silnice pro nás nebyl úplně ten pravý výletnický cíl,“ popisuje Janouš motivaci, proč se to spolu s partnerkou rozhodli změnit.
Vášeň k cestování
Eliška Hudcová a Jaroslav Janouš procestovali už řadu míst po celém světě. Minulý rok si ale více uvědomili, že i Česko je pro turistiku skvělou destinací. Ať už jde o hrady a zámky, skanzeny, lidové a městské architektury, technické symboly nebo vzpomínkové artefakty z válečných dob. Nabízí také nespočet atraktivních přírodních lokalit, které lákají nejen Čechy, ale i zahraniční turisty. Zkrátka skrývá mnoho míst, které stojí za navštívení.
K postupnému rozjetí aplikace Placehunter jim navíc pomohl i cestovatelský blog, který si Eliška Hudcová pravidelně sepisuje, a také četné dotazy od jejích fanoušků ohledně toho, kam vycestovat. „Projekt jsme začali připravovat loni v prosinci s tím, že vývoj aplikace obstarala moje firma Edgy.Digital a tvorbu obsahu si vzala pod křídla Eliška, která je na to nejpovolanější,“ říká Janouš.
Po čtyřech měsících bylo hotovo a pár mohl vyrukovat s první verzí aplikace pro iOS a Android. Stalo se tak přesně 2. dubna, přičemž o dva dny později Placehunter evidoval již téměř 8 600 uživatelů a dokázal se v App Storu dostat na první příčku v kategorii nejstahovanějších bezplatných aplikací v Česku.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch Jobs