Nový trailer Duny a nejlepší filmy s Nicolasem Cagem. Je tu další CC Watch s filmovými a seriálovými tipy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

watch0
0Zobrazit komentáře

Páteční večer znamená nové vydání CC Watch, kde shrnujeme filmové a televizní novinky posledního týdne, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, na co se podívat. Zdaleka největší událostí od minulého dílu našeho newsletteru je vypuštění nové upoutávky na sci-fi Duna, která dává silnou motivaci vyrazit do IMAXu. Na velkém plátně by se ale měl hezky vyjímat také chystaný historický film Ridleyho Scotta Poslední souboj, kde se objeví Matt Damon, Adam Driver nebo Ben Affleck.

Z dalších zajímavých zpráv je určitě třeba vypíchnout oznámení Netflixu, že se na svojí platformě chystá nabízet i videohry. Fanoušky her pak potěší i informace, podle níž má adaptace hororu The Last of Us od HBO větší rozpočet než Hra o trůny. V hlavní sekci s tipy jsme pak vybírali z nejlepších filmů, kde hlavní roli ztvárnil kultovní herec Nicolas Cage, a krátce jsme se i podívali na důvod, proč vlastně zmizel z mainstreamového Hollywoodu.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Netflix bude v rámci předplatného nabízet i hry: Vedení streamovací služby už dlouho říká, že spíš než Disney nebo HBO za konkurenci považuje platformu Twitch nebo videohru Fortnite. Spolu s nepříliš přesvědčivými finančními výsledky za druhé čtvrtletí tak teď firma ohlásila, že Netflix bude v budoucnu vedle filmů a seriálů nabízet také hry. Ze začátku by se měl zaměřit na mobilní zařízení, kde by se mohly objevit třeba tituly ze světa Stranger Things.

Rozpočet seriálu The Last of Us překoná Hru o trůny: V době seriálů Marvelu a Pána prstenů už temné fantasy od HBO není etalonem rozpočtů, představovalo ale v tomto ohledu významný milník. Teď kabelová televize začala natáčet televizní adaptaci zombie hry The Last of Us, u níž jeden díl první řady má stát průměrně 10 milionů dolarů. Při deseti epizodách to znamená větší celkové náklady, než měla poslední série Hry o trůny. Jelikož je hra známá hlavně skvělým příběhem a postavami, výsledek by mohl být velice zajímavý.

Na co jsme zvědaví

Fanoušci Duny spisovatele Franka Herberta, jednoho z nejoceňovanějších sci-fi vůbec, na skvělou audiovizuální adaptaci čekají už desítky let. Letos by se konečně mohli dočkat, jak naznačuje nový trailer na film Denise Villeneuva.

Můžeme v něm nahlédnout hlouběji do přesvědčivě působícího světa Duny, potkat většinu hlavních postav a nechat se nalákat na velkolepé bitvy rodů usilujících o nadvládu nad mezihvězdnou společností. Někteří diváci už v IMAXu mohli vidět také úvod snímku a začali mluvit o jedné z filmových událostí dekády.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme velmi zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip jednoho z členů redakce CzechCrunche nebo osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už šestnáctém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.