AirMount: služba, která propojí iPhone s Macem bez použití kabelů nebo Wi-Fi

Filip HouskaFilip Houska

air
0Zobrazit komentáře

Existuje několik způsobů, jak dostat soubory do iPhonu či iPadu z Macu a naopak – bohužel většina z nich je zdlouhavá nebo funguje s problémy. Provést to lze jak pomocí kabelu, tak třeba na základě cloudových služeb nebo skrze službu AirDrop. Ovšem všechny tyto metody jsou příliš komplikované v porovnání s aplikací AirMount, novinkou z dílny startupu Tinker.

AirMount funguje na jednoduchém principu, který zbavuje uživatele povinnosti se spojovat mezi mobilním zařízením a desktopem na základě uvedených způsobů. I když AirDrop, tedy jistá varianta tradičního Bluetooth sdílení v podání Applu, funguje zpravidla velmi dobře, tak ztrácí jednu vlastnost, kterou AirMount disponuje – prohlížení vybraného obsahu z iOS zařízení přímo na Macu.

tsu copy

Přečtěte si takéSociální síť Tsu, která umožňovala reálné výdělávání peněz, kompletně ukončuje provozSociální síť Tsu, která umožňovala reálné výdělávání peněz, kompletně ukončuje provoz

Uvedenou aplikaci je nutné nainstalovat na obě platformy a poté je spárovat. Následně se ve Finderu na desktopovém rozhraní objeví složka, kde se nachází veškerý obsah z iPhonu nebo iPadu a vedle prohlížení je možné soubory a složky editovat, promazávat a také sdílet. Pak stačí jen potvrzení vyvolané akce na daném zařízení, do kterého se obsah nahrává, a požadovaný úkol je splněn. Provádět tuto „manažerskou“ činnost je možné jak z iPhonu na Mac, tak z iPadu na iPhone a naopak.

0818_1

K tomu, aby AirMount plynule a bezproblémově fungoval, není potřeba žádné Wi-Fi či cloudové řešení. Díky použité technologii NearNet, kterou samotná společnost považuje za „magickou“, se dokáže aplikace spojit s vybraným zařízením na základě vysokorychlostního bezdrátového připojení. Celý průběh je navíc šifrovaný a chrání soukromí uživatele.

Aplikace je nabízena k bezplatnému stažení na App Store (iOS) a Mac App Store (macOS).

https://www.youtube.com/watch?v=bv1tcBZao3w

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

Sociální síť Tsu, která umožňovala reálné výdělávání peněz, kompletně ukončuje provoz

tsu copy
0Zobrazit komentáře

I přes původně možná slibnou myšlenku, se sociální síť s názvem Tsu, která vznikla v říjnu roku 2014, snažila dostat přes svoji spamovací pověst – ta přišla proto, že za sdílení a aktitivitu příspěvků vydělávali uživatelé reálné peníze, které jim byly vypláceny. Bohužel na onu snahu o co nejvíce, většinou neoriginálního, obsahu nakonec Tsu doplatilo a službu zavírá.

Její zakladatel, Sebastian Chen, to včera oznámil v krátké zprávě přímo na oficiálním webu. Službu, která získala po pár dnech od spuštění před 2 lety investici ve výši 7 milionů dolarů, prý používalo na 5,2 milionů aktivních uživatelů. Propagovaly ji dokonce celebrity jako Carmelo Anthony nebo 50 Cent – i tak to ale nepomohlo.

startupyard-h

Přečtěte si takéSmíchovský StartupYard vybral na platformě Fundlift.cz 6,25 milionů KčSmíchovský StartupYard vybral na platformě Fundlift.cz 6,25 milionů Kč

Na oficiálním App Store totiž standardně nejsou povoleny aplikace, které by umožňovaly výdělky s výplatou mimo App Store jako takový a zároveň Tsu dostalo permanentní zákaz na sdílení obsahu na dalších sociálních sítích, jako Facebook. Tím se vlastně dostalo do kruhu, ze kterého bez nějaké zásadní změny nelze ven.

Valná většina uživatelů tak byli pouze spameři v podobě affiliate marketérů a vůbec celý princip fungoval velmi podobným způsobem, jako propracované a nedůvěryhodné MLM systémy. Základní obecnou chybou bylo na peníze lákat uživatele už od začátku – Tsu tak vůbec nestihlo získat silnou komunitu lidí, které by na síti bavilo něco jiného, než jen „vydělávání“ peněz.