Američané koupili za devět miliard firmu, která chrání mobilní zařízení. Vývoj má v Brně a teď ji čeká další růst
Ondřej Nevělík má za sebou poměrně zajímavou kariéru. Po vystudování vysoké školy se přestěhoval do Londýna, kde byl jedním z prvních zaměstnanců britské kyberbezpečnostní společnosti Wandera. Po půl roce se však rozhodl vrátit zpátky do České republiky a se spoluzakladateli firmy se domluvil, že v Brně založí novou pobočku.
Během následujících sedmi let se Wandera v srdci Moravy organicky rozrostla z jednoho na 150 zaměstnanců a Brno se stalo vývojovým centrem britské firmy, kde probíhá většina vývoje produktů a platforem. Nedávno však nastal v příběhu Wandery zásadní zlom, když ji za 400 milionů dolarů, tedy téměř devět miliard korun, odkoupila společnost Jamf. Ta pomáhá firmám spravovat a zabezpečovat jejich zařízení od Applu.
„Dosáhli jsme toho, čeho jsme chtěli jako startup dosáhnout. Vybudovali jsme skvělé produkty a vydali jsme se cestou spojení se silnou firmou, která pomůže nabídnout naše produkty více zákazníkům po celém světě,“ uvedl Radomír Antoš, VP pro Engineering EMEA. Společnost Jamf je od svého založení v roce 2002 jedním z lídrů v oblasti řešení pro podnikovou správu zařízení značky Apple a od loňského roku je kótována na burze.
Wandera rozšiřuje portfolio Jamfu o čtyři klíčové produkty, které také vystupují pod jednotnou značkou. Jamf Private Access umožňuje zaměstnancům pracovat bezpečně odkudkoli tím, že nahrazuje starší technologie podmíněného přístupu a VPN řešením Zero Trust Network Access. Navíc omezuje přístup z nezabezpečených nebo kompromitovaných zařízení na všech platformách – macOS, Windows, iOS a Android.
Další produkt pak je Jamf Data Policy, řešení pro správu nákladů na mobilní tarify, zejména roaming a nevhodný obsah. Rodinu produktů pak doplňuje Jamf Threat Defense, který využívá umělou inteligenci k monitorování zařízení z hlediska zranitelností a vyhodnocování dalších rizik.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.