Apple vydal vylepšenou verzi aplikace, se kterou lze ovládat Apple TV přímo z mobilu

Michal BenatzkyMichal Benatzky

appletv
0Zobrazit komentáře

Apple TV funguje jako jedna z alternativ, přes kterou lze sledovat díky propojení internetu a televize nejen obsah z podporovaných aplikací, ale také z dalších zařízení v domácnosti pomocí bezdrátového přenosu souborů nebo sdílení obrazu. To vše za pomocí malé krabičky a několikatlačítkového fyzického ovladače nebo oficiálních i neoficiálních alternativ ovladače v podobě pro mobilní zařízení.

Oficiální aplikace pak během pondělního dne dostala novou tvář, která se má co nejvíce přiblížit nově přepracovanému ovladači, dodávanému k poslední, čtvrté generaci, Apple TV. Ten byl ve vývojářské betaverzi více než půl roku od prvního představení. Ovladač se dokáže k jakékoliv Apple TV připojit za pomocí technologie Bluetooth.

maarked

Přečtěte si takéTohle je první vlastní appka českých Funtasty, která umožní prodej předmětů podle lokalityTohle je první vlastní appka českých Funtasty, která umožní prodej předmětů podle lokality

Hlavní výhodou mobilního ovladače je schopnost rychlého psaní na klávesnici mobilu, které logicky na fyzickém ovladači kvůli jeho velikosti chybí. Zároveň poslouží díky svým pohybovým senzorům ke hraní her. Vyžaduje však tvOS o verzi 9.2.2. a vyšší na minimálně Apple TV 2 a iOS 9.3.2 na mobilu.

appletvapp

Foto: Apple

Tvůrci Pokémon Go zatrhli přístup vývojářům, kteří umožnili hledání pokémonů na mapě

pokemongo
0Zobrazit komentáře

Momentální fenomén, který jede na vlně kdysi populárních Pokémonů a funguje na bázi rozšířené reality, ve níž lze díky jednoduché aplikaci hledat, chytat a cvičit drobná stvoření, je absolutní senzací. Nejen kvůli tomu, že konečně donutil mladší lidi opět chodit hrát ven, ale i kvůli více než 8 milionům stažení aplikace a 10 milionům dolarům v denních příjmech.

Jen pro srovnání, dlouholetá herní společnost Supercell, stojící za peckou Clash of Clans, minulý rok vytvořila průměrné denní příjmy ve výši 6,3 milionů dolarů – v případě Pokémon Go by tak šlo o stanovení nového rekordu. Pokud to tak navíc bude pokračovat, jen Apple samotný si na zpracovaných transakcích v rámci aplikace v příštích 12-24 měsících vydělá až 3 miliardy dolarů.

maps

Přečtěte si takéGoogle kompletně redesignoval webovou i mobilní podobu své navigace Google MapsGoogle kompletně redesignoval webovou i mobilní podobu své navigace Google Maps

Hra měla ovšem již od startu spoustu problémů, co se technické stránky týče. Ať už to bylo až přespříliš čerpaných informací z propojeného Google účtu, včetně čtení e-mailů a dalších dat, tak neustálého problému s vyhledáváním pokémonů v okolí. Ty byly až donedávna zaznačeny svojí siluetou a několika stopami, které orientačně zobrazovaly jejich polohu.

steps

To ovšem v mnoha případech značně zlobilo a uživatelé tak začali používat některou ze služeb třetích stran, jako PokéHound nebo PokéVision, které byly schopny zobrazit na mapě přesnou polohu daného pokémona. Niantic, oficiální developer aplikace, ovšem poslední aktualizací svých podmínek a aplikace tyto služby zatrhl.

Využívaly totiž napřímo jeho API, jehož nově upravené podmínky takové „zneužívání“ nepovolují. Jedinou stále dostupnou službou je PokéRadar, který vymyslel vlastní systém, mimo oficiální API. Niantic bohužel zároveň v prohlášení zmínil, že ač o problému s hledáním pokémonů v okolí ví, nemá prozatím dostatečně kvalitní řešení, které by hráčům trápení odstranilo.

pokeradar