Bezrealitky se spojují s německým konkurentem a chtějí do Evropy. Inzerát nově pošlou na všechny portály
V Česku jsou největším „bezrealitním“ portálem Bezrealitky, v Německu je to Ohne-Makler. Teď se obě služby propojují, aby mohly rychleji růst.
Marek Rosenbaum udělal významný krok, aby se mohl s jednou částí svého realitního byznysu vydat na expanzi do Evropy. Do jeho skupiny European Housing Services spadá populární služba Bezrealitky, která nyní oznámila propojení s největším německým portálem Ohne-Makler. Ten se taktéž zaměřuje na prodej či pronájem domů a bytů bez nutnosti využít makléře. Nově vznikající společný podnik, v němž má česká a německá strana po padesáti procentech, má mít aktuálně roční obrat přesahující 265 milionů korun a ročně realizovat téměř 90 tisíc transakcí. Příští rok chce společně zamířit do Rakouska a poté na další trhy. Bližší podmínky celé transakce nebyly zveřejněny.
Největší službou nabízející možnost přímého prodeje nebo pronájmu nemovitosti jsou v Česku Bezrealitky, které vznikly v roce 2007. Jen o dva roky později byl v Německu spuštěn podobný portál Ohne-Makler, což v překladu znamená „bez makléře“, a stal se taktéž největší službou svého druhu na tamním trhu. Nyní se oba projekty po téměř ročním vyjednávání spojují. V novém společném podniku bude mít padesátiprocentní podíl skupina European Housing Services (EHS) Marka Rosenbauma a druhých padesát procent připadne majiteli německého portálu Hendriku Richterovi.
„Zakončili jsme jeden z nejsložitějších dealů, který jsem kdy vedl. Problematika bydlení je v Německu obrovským společenským tématem. Ohne-Makler patří ke značkám, které respektují výrazný etický rozměr podnikání v této oblasti. Stejně jako my, i Hendrik Richter měl jako jeden z klíčových požadavků spolupráce schopnost pozitivně formovat celý trh,“ komentuje transakci Hendrik Meyer, skupinový šéf European Housing Services. „Takže teď mohu s hrdostí říci, že vzniklo nejen byznysové, ale hlavně manažerské partnerství, které nám umožní z evropského ‚bezrealitkového‘ trhu rostoucího meziročně skoro osmnáctiprocentním tempem vytěžit maximum.“