Česká appka na tvorbu náhledů designu na různých zařízeních uspěla na ProductHuntu

smartmockups
0Zobrazit komentáře

Tvorba hezkých produktových prezentací, tedy těch, které na různých zařízeních ukazují aplikace nebo weby, už dávno není doménou jen samotných designerů, kteří pro ně tvoří podklady. Díky nejnovějším nástrojům si je totiž může osvojit takřka kdokoliv, se základním citem a znalostí jednoduchých nástrojů, bez využití složitých grafických programů.

A právě využití tzv. „mockupů“, znamená pro většinu lidí stažení jednoho souboru se zařízením po druhém a zkoušení, kam zapadne jejich náhled nejlépe – samozřejmě mimo několik drahých, placených nástrojů. Duo Lukáš Zajíc a Ondřej Nekvinda si tak jednoho dne řeklo, že tento problém vyřeší a spustí platformu Smartmockups, která by všechny tyto grafické podklady dávala do jednoho uceleného prostoru, ve kterém lze přímo svůj design vložit a pak i rovnou stáhnout ve vysokém rozlišení.

dollarshaveclub

Přečtěte si takéGigant Unilever si za miliardu dolarů kupuje startup na zasílání žiletek, Dollar Shave ClubGigant Unilever si za miliardu dolarů kupuje startup na zasílání žiletek, Dollar Shave Club

I když bylo už základní Smartmockups velkým zjednodušením, oba designeři si řekli, že zajdou v rámci toho ještě dál. Nedávno tak spustili i samostatnou desktopovou aplikaci pro OS X a Windows, ve které je možné tohle vše vytvořit přímo v počítači, bez využití internetového připojení. Další zdroje se pak, stejně jako na webu, doplňují takřka každý den a již nyní jsou vyšší stovky až tisíce.

smartmockups editor

Novinka v podobě aplikace navíc raketově vystřelila vzhůru i na populárním serveru ProductHunt, který denně přináší ty nejlepší projekty z celého webu. Aplikace Smartmockups se tam dostala až do featured příspěvků a stále stoupá. V ní si pak lze nahrané obrázky oříznout, posunout, přidat barvu pozadí apod.

Provoz největšího serveru na nelegální sdílení dat je u konce. Jeho vlastník byl zadržen

Jakub KotisJakub Kotis

kickass
0Zobrazit komentáře

Pravidelní návštěvníci jednoho z nejpopulárnějších torrentových serverů se budou muset pro uspokojení své touhy pravděpodobně podívat po alternativních zdrojích. Údajný vlastník serveru Kickass Torrents, který se profiluje jako ten vůbec největší, byl totiž včera zadržen ve jménu ministerstva spravedlnosti Spojených Států a samotný web je již nedostupný.

Artem Vaulin, třicetiletý Ukrajinec, byl zatknut v Polsku a obviněn z porušování autorských práv a praní špinavých peněz, kde mu hrozí až 20 let vězení. Dle vyšetřovatelů šířil chráněný obsah v hodnotě přes 1 miliardu dolarů. Vaulin údajně spoléhal na to, že se servery umístěnými v zemích po celém světě a opakovaným migracím souvisejících domén se vyhne vymáhání práva.

nin

Přečtěte si takéNintendo na podzim vydá zmenšenou verzi legendární konzole NES se 30 zabudovanými hramiNintendo na podzim vydá zmenšenou verzi legendární konzole NES se 30 zabudovanými hrami

Detektivové, kteří jej nakonec vypátrali, si pronajímali reklamní plochu na inkriminovaném webu, což jim pomohlo ke zjištění bankovních účtů společnosti a dostali se tak i k vaulinově e-mailové adrese. Záznamy, které si vyžádali u Apple, jim prozradily transakce daného uživatele v iTunes a IP adresu, ze které byly nákupy na portále provedeny. Stejná IP adresa byla poté zaznamenána při přihlášení na Facebook, pod jehož správou je oficiální stránka Kickass Torrents.

artem

Kromě zatčení Vaulina zabavila vláda Spojených Států i sedm domén patřících společnosti, jako jsou například Kickasstorrents.com, Kastatic.com, Thekat.tv nebo Kat.ph. Ostatní domény Kickassto.co, Kickass.ag, Kickass.cs, Katproxy.is, Thekat.se, Katproxy.cc a Lovekat.org, jsou stále ve vlastnictví serveru, ovšem aktuálně nedostupné.

Desítky milionů uživatelů i miliony dolarů v příjmech

solarni-panel

Přečtěte si takéVelká rána pro solární byznys. V úpadku je pionýr oboruVelká rána pro byznys se soláry na střechách domů. V úpadku je pionýr oboru s miliardovými tržbami

Kickass Torrents byl založen v roce 2008 a stal se nejpopulárnějším serverem pro nelegální sdílení dat. Měsíčně na web zavítalo přes 50 milionů uživatelů, což se projevilo na ročnímu obratu z reklamy, který byl 12-22 milionů dolarů a jeho čisté jmění je odhadováno na 54 milionů dolarů, tedy více než 1,3 miliardy korun. V rámci fanouškovské komunity navíc vznikla kopie Kickass Torrents, která se ho snaží zachránit. Mezitím na několik hodin spadl i další oblíbený server, The Pirate Bay, který se potýká s legálními problémy již několik let a který se možná organizacím opět podaří dostat mimo hru – aspoň na čas.

Celé obvinění v jeho originálním znění si lze pak přečíst v angličtině níže: