České herní vývojářské studio Dreadlocks kupuje konkurenční Silicon Jelly

tym_dreadlocks
0Zobrazit komentáře

Mezi pražskými vývojářskými studii, které se zaměřují na hry, se uskutečnily zásadní změny. Před 6 lety založené Dreadlocks, které vede Michal Červenka a které má za sebou hry jako Ghost Theory, Dex nebo Rune Legend totiž v nové akvizici získalo „konkureční“ Silicon Jelly. Obě studia se spojí a Silicon Jelly bude základem pro nově založenou mobilní divizi.

K akvicizi pomohla investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta, která drží podíl v obou společnostech. Dreadlocks Mobile chystají po spojení společné vydání hry Rune Legends, která vychází z původního Rune Legend od Dreadlocks. Naopak Silicon Jelly, vzniklé shodou okolností ve stejném roce, původně vychází z prostředí agentury Prague Bistro.

new-macbook-pro-759

Přečtěte si takéApple by měl již za necelé 3 týdny představit aktualizovanou podobu tří MacBookůApple by měl již za necelé 3 týdny představit aktualizovanou podobu tří MacBooků

Za sebou má například hry Mimpi a Mimpi Dreams, které dosáhly na více než 3,5 milionu hráčů po celém světě. K akvizici se vyjádřil Michal Červenka, CEO Dreadlocks a nyní i Silicon Jelly s.r.o.:

„Dreadlocks původně začala jako firma tvořící jen mobilní hry, ale hned po první hře jsme se přesunuli na PC a konzolový trh a všechny naše projekty pro mobilní platformy jsme nechali u ledu. Díky této akvizici jsme schopni oživit naše dřívější koncepty a zároveň posunout herní sérii Mimpi na vyšší úroveň. Věříme, že všech 3,5 milionů fanoušků oblíbeného pejska budou z této akvizice nadšeni, hlavně díky novému obsahu, na kterém v současné době pracujeme a přístupnosti hry na dalších platformách.“

rune

Rune Legend

V rámci Rockaway, které se o akvizici postaralo, dodává Viktor Fischer, šéf Rockaway Ventures:

„Spojení obou studií bylo více než logické a přináší řadu synergií. A to nejen, když přijde na spojení obou skupin uživatelů, ale i k dosáhnutí synergií v marketingové a produktové rovině. Hry dostupné pouze na mobilech se dočkají verzí pro počítač a naopak.“

DeskView je minimalistický stůl pro práci ve stoje, který připevníte k čemukoliv

Michal PtáčekMichal Ptáček

desk-3
0Zobrazit komentáře

Stoly pro práci ve stoje se staly v posledních letech oblíbeným pracovním doplňkem spousty lidí, kteří tráví většinu svého pracovního dne u počítače. A to především díky benefitům v podobě snížené bolesti zad a celkovému zvýšení produktivity a soustředěnosti. Velkou překážkou pro pořízení  „standing desku“ je však cena, která i v případě základních modelů přesahuje částku 10 tisíc Kč, tak jako například v případě základního modelu stolu Bekant od společnosti Ikea, který se prodává za částku okolo 13 tisíc Kč.

luptak

Přečtěte si takéEtický hacker Pavol Lupták: Anonymní kryptoměny a decentralizace služeb způsobí do pár let kolapsEtický hacker Pavol Lupták: Anonymní kryptoměny a decentralizace služeb způsobí do pár let kolaps

Pro všechny, kdo po stole pro práci ve stoje touží, ale nemají ambici za něj utrácet vysoké částky, je nyní každopádně k dispozici zajímavá alternativa s názvem DeskView. Ta díky jednoduchému, ale zároveň stabilnímu mechanismu dvou úchytek, které připevní stabilně stůl například k oknu, umožňuje postavit si svůj vlastní „standing desk“ v podstatě kdekoliv a to i díky tomu, že dle tvůrců jejich vynález unese zátež až do hmotnosti 31kg, což dokládají na následujícím testovacím videu.

Tvůrci nápadu nedávno zamířili na Kickstarter, kde od uživatelů poptávali 25 tisíc dolarů. Tuto částku se jim však velmi rychle podařilo překročit a aktuálně už mají na svém kontě 65 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 1,5 milionů Kč.

Základní verze stolu, který se dodává ve vzoru bílé a nebo dřeva pak vychází na 165 dolarů, luxusnější průhledná varianta pak vyjde na 195 dolarů, v přepočtu zhruba 4 100 Kč.