Český komiksový startup Nanits Universe chce na Kickstarteru vybrat 780 tisíc korun

Filip HouskaFilip Houska

startup
0Zobrazit komentáře

V průběhu listopadu minulého roku jsme informovali o tom, že český startup Nanits Universe vyvinul novou platformu pro čtení a tvorbu komiksů se zajímavými nástroji a službami pro ideální tvůrčí a uživatelský zážitek. Důležitou položkou v rámci rozšíření a nastartování celého projektu pak byla i crowdfundingová kampaň.

Ta byla právě spuštěna a startup v čele s Robertem Kaločaiem, Michaelem Petrusem a Viktorem Šauerem chce v kampani na Kickstarteru v průběhu necelého měsíce vybrat minimálně 25 tisíc liber, tedy přibližně 780 tisíc korun, s tím, že k tomuto momentu se pak projektu zatím podařilo nasbírat 2 160 liber, v přepočtu zhruba 67 tisíc korun.

scrathwars1

Přečtěte si takéScratch Wars: česká hra spojující karetní hru s její online podobou, která získala miliony korunScratch Wars: česká hra spojující karetní hru s její online podobou, která získala miliony korun

Jako odměnu si pro své podporovatele nachystali tvůrci různé balíčky. Nejnižší možný příhoz za balíček se skutečnými produkty (nikoliv pouhou zmínkou na jejich webových stránkách) je stanoven na hranici 4 liber (cca 120 korun), od kterého může dotyčný očekávat první část futuristického komiksu Nanits Chronicles z dílen tohoto českého týmu či vybranou skladbu z příslušného soundtracku.

Pravděpodobně nejdůležitějším cílem celé kampaně je však zpřístupnění nástroje Nanits Composer, respektive služby umožňující nezávislým umělcům tvořit svá originální díla. Ta by měla být specifická například možností přidání hudby na pozadí, která se bude měnit v závislosti na dějové lince, nebo podporou různých jazyků.

nanits
1

Memory: nástroj, který automaticky vytvoří přehled všech vašich denních aktivit

memory
0Zobrazit komentáře

Přiznejte se – kolik hodin denně jste opravdu schopni soustředit se plně na práci a nenechat se vyrušovat zbytečnými telefonáty, e-maily, které mohou počkat nebo prokrastinací na Facebooku? Hodně lidí si bohužel na tuto otázku neumí odpovědět, přitom by je mohl reálný výsledek překvapit a třeba i motivovat ke změně režimu.

Nástrojů na záznam odpracovaných hodin je hodně, stejně tak nástrojů, které jsou schopny nepříjemné okolní vlivy eliminovat – to vše ale bohužel většinou funguje zcela manuálně a dlouhodobě odrazuje od pravidelného používání. Proto si partička vývojářů ze startupu Timely, která vytváří nástroj pro tracking času, řekla, že vymyslí lepší způsob.

zavezu

Přečtěte si takéSeznam kupuje 17% podíl v novém přepravním startupu Zavezu.czSeznam kupuje 17% podíl v novém přepravním startupu Zavezu.cz

Tím by měla být služba s názvem Memory, který běží na pozadí počítače a dokáže zcela automaticky přidávat veškeré aktivity, které provozujete a následně je rozřazovat do jednotlivých kategorií. Zjistíte tak přesně na minuty, kolik času jste strávili na Facebooku, kolik v prohlížeči, editoru dokumentů, grafickém programu nebo třeba při pití kávy ve Starbucksu.

memory2

kaskader-kosorinsky

Přečtěte si takéHořel zavěšený ve vzduchu. Kdybych se nadechl, zemřu, vyprávíHořel minutu a půl zavěšený ve vzduchu. Kdybych se nadechl, upálím se zevnitř, vypráví kaskadér

To se samozřejmě skvěle hodí pro firmy, které mají přes den problém sledovat, co vlastně dělají jejich klíčoví zaměstnanci nebo obchodníci na cestách, zrovna v době, kdy by se měli soustředit na práci. Těm ovšem přístup podle Memory dovolen není – vidí pouze počet reálně odpracovaných hodin a zbytek aktivity je čistě soukromý pro každého uživatele.

timely

Služba je momentálně v betaverzi a přihlášení do ní potencionální uživatele zařadí do fronty, ze které se mohou posunout nahoru sdílením mezi přátele. Nástroj pak funguje jak samostatně, tak jako integrace s Timely, které lze využívat v základním plánu zdarma a přímo z něj pak exportovat časové reporty nebo si nastavit integraci s aplikacemi třetích stran.